Легальна робота в Європі

10 порад тим, хто їде в Польщу

7282

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Кожна країна має свої характерні особливості і відмінності. Життя в Польщі багато в чому схоже на життя в Україні, але все ж, є ряд моментів, які обов'язково враховувати, вирушаючи на заробітки, навчання або на екскурсію.

Сьогодні ми зібрали ТОП 10 корисних порад для тих, хто збирається на роботу в Польщі. Давайте розберемося, що потрібно знати заробітчанам, студентам і туристам.

1. Перше правило - ніколи не підписуйте того, що не можете прочитати. Якщо ви ще недостатньо знаєте польський або просто не розбираєтеся в специфіці того чи іншого питання, краще проконсультуйтеся із знавцем. У Польщі будь-які договори мають велике значення, а тому, підписавши їх ви будете зобов'язані дотримуватися зазначених там умов

2. Правила громадського порядку в Польщі порушувати вкрай не рекомендується. Звичайно, якщо це дрібну провину, то на перший раз вам тільки дадуть попередження, але от якщо вас затримають ще раз, то одним тільки зауваженням не обійдеться - доведеться оплачувати штраф, а його розмір буде досить значним.

3. Не соромтеся звертатися з питаннями до місцевих жителів. Навіть якщо ви володієте польською мовою лише на початковому рівні, багато вас зрозуміють і розкажуть, як пройти до магазину або де купити квиток на трамвай.

4. Стояти в черзі, щоб придбати квитки на будь-який вид транспорту в Польщі можна через інтернет. Онлайн-покупки економлять масу часу, при цьому ніякої додаткової комісії вам платити не потрібно.

5. Якщо ви хочете підтримувати відносини з новими знайомими або колегами, то забудьте про таких соціальних мережах, як Вконтакте або Однокласники. У Польщі майже всі користуються Фейсбук, а тому завести там сторінку буде аж ніяк не зайвим.

6. Якщо ви робите великі покупки, вартість яких перевищує 200 злотих, не забувайте про можливість повернення суми ПДВ. Оформивши Tax Free, ви непогано заощаджувати - до 25% про загальної ціни товару.

7. Плануючи залишитися в Польщі на більш-менш тривалий період часу, обов'язково заведіть банківську карту. Тим, хто їде на роботу, як правило, її оформляють самі роботодавці, інші можуть без проблем відкрити картку в банківському відділенні. Розплачуватися нею можна фактично в будь-яких торгових точках - комісія при цьому зніматися не буде.

8. Якщо є вільний час - не лінуйтеся заходити в польські бібліотеки. Вони значно сучасніше українських, зручно облаштовані, маю вай-фай і нові екземпляри різних книг і журналів. Тут можна провести час з користю і задоволенням, навчаючись чогось або просто відпочиваючи.

9. Скачайте на телефон польські програми та путівники - вони допоможуть вам орієнтуватися на місцевості, замовляти їжу або інші товари і суттєво спростити інші побутові процеси.

10. Перед виїздом за кордон ознайомтеся в загальних рисах з історією і культурою Польщі. Це допоможе вам адаптуватися в чужій країні і швидше зрозуміти менталітет місцевих жителів.

Як можете переконатися, все правила абсолютно прості і зрозуміло, але дотримуючись їх ви спростите собі життя, заощадите час і зможете уникнути різних неприємних ситуацій.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27