Легальна робота в Європі

15 цікавих фактів про Польщу, які здатні Вас здивувати

4063

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

На даний момент, в еру цифрових технологій, здається, що всю інформацію можна дізнатися і подивитися в Інтернеті і нікого вже неможливо здивувати. Всупереч тому, що всі кордони між державами стерті, стереотипам не так довіряють, все ж існує безліч неймовірних фактів, які приголомшать іноземців. Польща також багата своєю неординарністю. Тому, в цій статті підібрано 15, на наш погляд, найбільш захоплюючих фактів, які можуть виявитися цікавими тим, хто їде на роботу в Польщу.

1. Польща є найбільшим експортером бурштину в світі

Бурштинові прикраси протягом багатьох років є візитною карткою Польщі за кордоном. На світовому ринку, Польща займає майже 70% ринкової частки у виробництві бурштинових прикрас. Найбільш важливими напрямками експорту цього мінералу є ринки США, Азії і Європи.

2. Ресторан "Piwnica Świdnicka" - найстаріший заклад в Європі

Ресторан знаходиться в місті Вроцлав і існує вже з 1275 року.

3. Найбільша спільнота євреїв в Європі

Спільнота євреїв в Польщі до війни була найбільшою в Європі. У 1950 році з 3000000 залишилося тільки 45 тисяч.

4. 43 спроби боротьби за свободу

З 1600 до 1945 року Польщі довелося боротися за свою свободу 43 рази.

5. Марія Кюрі-Склодовська - двічі нобелівський лауреат

Винахідниця Кюрі-Склодовська - перший і останній нобелівський лауреат, що отримала премію відразу ж у двох різних дисциплінах: фізиці та хімії. Разом зі своїм чоловіком вивчали радіоактивність і відкрили такі елементи, як радій і полоній.

6. 94 літри пива в рік випиває середньостатистичний поляк

Дивно, але поляки не є рекордсменами по споживанню алкоголю в світі, і навіть в Європі. Хіба що - рекордсменами по стійкості до кількості випитого алкоголю! Згідно зі статистичними даними, кожен поляк випиває приблизно 92-94 літри пива щорічно. Це означає, що вживають тут приблизно літр пива на 4 дні, або пляшку пива через день.

7. Ян Павел ІІ повсюди

Іноземці помітили, що практично в кожній книгарні, найбільший відділ присвячений роботам про Яна Павла ІІ,і поляки люблять Кароля Войтилу так сильно, що навіть є спеціальний канал, де цілодобово йдуть передачі про Папу.

8. Цікавий факт про цифру 2

Цифру 2 в польській мові можна провідміняти 17 разів.

9. Що таке галерея “по-польськи”?

Якщо поляк каже, що йде в галерею, то це зовсім не означає, що хтось збирається оглядати картини. У 99% випадків "галерея" - це просто торговий центр.

10. Наймолодші наречені в Польщі

Як виявляється, середній вік, коли поляки одружуються, це 24 роки для жінок і 26 років для чоловіків. І це аж на 7 років раніше, ніж у Швеції, і на 5 років раніше, ніж у Франції та Німеччині.

11. Тільки 70% поляків живуть у Польщі

70% поляків проживають на території Польщі, а решта 30% живуть за кордоном: в США проживає - близько 12,5 мільйонів, в Західній Європі - 4,3 мільйона і в Східній Європі - 1,5 мільйона.

12. Варшава - місто, яке бачило війну

Варшава - з англійської "Warsaw", буквально перекладається, як «вона бачила війну». Це свідчить про те, що після падіння Варшавського повстання і подальшої війни, 85% столичних будинків були перетворені на руїни.

13. Хочеш сподобатися польській Пані? Поцілуй їй руку

Польща - одна з небагатьох країн у світі, де чоловік повинен поцілувати жінці руку під час привітання. У польській мові присутні також ввічливі форми звертання - до кожного дорослого звертаються «Пан» або «Пані». До незнайомця рідко коли можуть звернутися на "Ти".

14. Кличка собаки - Бурек

Майже 50% поляків називають своїх собак Бурек, що перекладається як "дворняжка".

15. Вулиця названа на честь героя Діснея

У Варшаві існує вулиця Вінні-Пуха (на пол. "Ulica Kubusia Puchatka"). 50 років тому вулиця мала ім'я В.І. Леніна, потім було прийнято рішення її перейменувати, і відповідно конкурсу серед юних поляків, найпопулярнішим героєм виявився саме Вінні-Пух.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання