Легальна робота в Європі

5 міфів про візи і роботу в Польщі

4762

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Вже дуже багато українців працюють в Польщі. І здається, все вже давним-давно відомо про робочі візи, умови працевлаштування, а також безвізовий режим. Але, все-таки існує багато міфів і чуток про це. Сьогодні, постараємося спростувати або підтвердити ту, чи іншу інформацію.

Міф 1. Запрошення від роботодавця насправді безкоштовні, оплату в сумі 30 злотих запитують агентства і посередники.

Насправді, зі зміною правил працевлаштування іноземців в Польщі з січня 2018 року, запрошення для іноземців коштує 30 злотих. Цю суму повинен заплатити роботодавець в ужонді праці. Найчастіше ці гроші вираховує з працівника сам роботодавець, адже цей документ потрібен для відкриття робочої візи.

Міф 2. Піврічні запрошення скасують наступного року.

Навіть зараз, незважаючи на жорсткість правил працевлаштування серед заробітчан ходять чутки про те, що піврічних запрошень зовсім скоро не буде. Це не правда. Запрошення (освядченя) залишаються і тут навіть присутні зміни. У Польщі було видано близько 1 200 000 запрошень, а податки платили всього кілька тисяч іноземців, тобто весь цей процес буде тільки посилюватися.

Міф 3. Українці можуть працювати без візи як в Польщі, так і в інших країнах Європи.

Українці дійсно можуть працювати без отримання польської робочої візи, але тільки в Польщі, виконуючи сезонні роботи і максимум три місяці. Громадянин України, який їде на роботу в Польщу без візи повинен мати біометричний паспорт і запрошення від роботодавця. В інших країнах Євросоюзу працювати по біометричного паспорту не можна.

Міф 4. Якщо 10 днів не працювати, то можна залишитися без роботи і вас можуть депортувати з Польщі.

Це не правда. Цей міф розвінчав юрист з міграційних справ. Якщо у вас є робоча віза, яка дозволяє залишатися на території Польщі півроку, то ви можете і перебувати на території країни навіть не працюючи. А що стосується карту побиту, то вона анулюється з моменту звільнення з місця роботи. Звідки з'явився цей слух? Наприклад, якщо Ви отримали карту побиту, а робоча віза в той час вже закінчилася, тоді може статися ситуація, що іноземець звільнився з місця роботи або його звільнили, і в такому випадку у вас дійсно є час до місяця, щоб знайти нову роботу і переоформити карту.

Міф 5. Якщо відкривати візу без допомоги агентства з працевлаштування, то швидше за все отримаю відмову.

Кожна людина може сам подавати документи на виготовлення робочої візи. Імовірність того, що буде відмова - дуже низька, в тому випадку, якщо зібрані всі необхідні документи. Заплативши за послуги агентству з працевлаштування, також немає 100% гарантії отримання візи, так, як завжди є відсоток відмов. Так що платити чи ні за послуги посередникам - індивідуальний вибір кожного.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання