Легальна робота в Європі

Більше 5000 українців вже відкрили власний бізнес в Польщі

1627

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Польща - західний сусід України і стає все більш привабливим місцем проживання для українців. Війна, корупція, низький рівень життя - основні чинники, які спонукають наших співвітчизників покидати батьківщину. Сміливіші вирішують виїхати на роботу в Польщу, а деякі навіть наважуються відкрити власний бізнес.

Підтримка на перших етапах

Іноземна мова, інше законодавство і, перш за все, складні процедури, пов'язані з реєстрацією компаній в Польщі, - це труднощі, з якими стикаються іноземці, включаючи українців, які хочуть відкрити свій бізнес. Завзятим іммігрантам допомагають недержавні організації, які пропонують свою допомогу. Цим займаються, зокрема Open Europe Group (OEG), які співпрацюють з Фондом “Відкритий Діалог” (FOD), який бере участь у захисті демократичних прав в колишніх республіках Радянського Союзу.

Сходинки до успіху

Олег і Катерина - молода пара з Харкова, ризикнули і разом зі своєю трирічною донькою в липні 2016 року переїхали до Польщі. Вони відмовилися від високих посад в міжнародних корпораціях, для того, щоб почати власний бізнес в Жешові, заснований в тому ж році. Компанія виробляє і продає металеві гімнастичні сходи. Чому Польща? Як вони пояснюють, ідея виїхати з України з'явилася ще до початку українсько-російського конфлікту.

- Ми вибрали Польщу в основному тому, що я маю польське коріння і що це сусідня держава. Ми з чоловіком мріяли про стабільне і безпечне життя, далекою від корупції, несправедливості і конфліктів - каже Катерина.

Подружжя знайшло вільну нішу на польському ринку і змогло її заповнити. Для поляків і жителів інших європейських країн використання гімнастичних драбин у себе вдома є новинкою. Зовсім інше сприйняття, ніж у жителів пострадянських країнах - Росії та України. У Польщі, драбини асоціюються в основному з нудними уроками фізкультури.

- Ми представили на ринку, можливо, не новий продукт, а, який вже був відомим, але в Польщі він не використовувався попитом. Цікаво, що у польській та англійській мовах немає відповідного терміну, що позначити назву цьому обладнанню, як в російській чи українській мовах. Наші потенційні клієнти зазвичай не розуміють до кінця, що собою являє спортивна драбина, що з нею робити, і що ми їм насправді пропонуємо, - пояснює Олег, співвласник компанії.

Навчання клієнтів

Від самого початку необхідно було навчити клієнтів, тому власники компанії знімали відеоролики, що демонструють, які вправи можна зробити на цьому обладнанні, як драбина може легко стати міні-тренажерним залом.

- Правда ще до створення нашої компанії на польському ринку була одна фірма, де продавалися гімнастичні драбини, але тільки дитячі.

Наша пропозиція набагато ширша, у нас є сходи для дітей і дорослих, призначені для більш складних вправ, а також для більш легких тренувань, - каже Олег. Частини для них виробляються в Польщі і в Україні, а власники компанії є авторами дизайну та кольорової гами. В даний момент, 80 відсотків продукції продається на польському ринку, а 20 відсотків - на ринках інших країн ЄС.

Мрії про Польщу

- Число українців в Польщі значно зросло від 2014 року. Кажуть, що сьогодні їх близько 2 мільйонів. Вони тут працюють, і все більше і більше починають свою власну справу, - каже Бартош Крамек. Він звертає увагу на те, що в Східній Європі Польща вважається символом успіху. Українці мріють про таке ж процвітання в Україні, як у Польщі.

- Інтерес українських підприємців до створення власного бізнесу в Польщі трохи зменшився, в порівнянні з минулим роком. Вони в основному є власниками малих і середніх підприємств, виробниками електромеханічного обладнання, займаються роздрібною торгівлею. На жаль, багато хто з них не має достатніх коштів.

На даний момент в Польщі налічується близько 5000 українських підприємств.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27