Легальна робота в Європі

Оренда авто в Чехії: що потрібно знати українцям?

560

Все о работе в офисе: очень хорошая зарплата и работа

Давно хотіли орендувати авто в Чехії, однак не знали особливостей процедури оренди? Сьогодні ми більше розповімо про це. Оренда машини – це не лише комфортно, а й вигідно! Оренда авто в Чехії часто цікавить українців, які працюють або подорожують в країні. Проте орендувати машину в кожній країні можна по-різному: відрізняються умови оренди, ціни, набір документів. Найкраще обирати автомобіль – як основний транспорт пересування в Чехії, тоді, коли відправляєтесь у мандрівку. Це дає змогу об’їздити не тільки великі міста, а й невеличкі, побачити цікаві пам’ятки архітектури та природи, які знаходяться подалі від цивілізації. Ба більше: орендуючи машину, ви підлаштовуєте поїздку під власний графік.

Як обрати компанію для оренди автомобіля в Чехії?

Якщо ви вже точно вирішили, що бажаєте здійснити оренду авта, то варто розпочати цю процедуру з вибору компанії та транспортного засобу. Кожна компанія з оренди машин має свої правила та особливості, однак є ряд спільних норм. В Чехії працюють як малі, так і великі фірми, які надають послуги оренди. Великі компанії можуть запропонувати величезний спектр автомобілів: різних марок, форм, кольорів, габаритів. Однак ціна на них може бути не зовсім низькою. Менші компанії хоч і не здивують вас вибором авто, але ціни можуть бути більш демократичні. В будь-якому випадку, щоб зробити правильний вибір фірми, оберіть кілька, порівняйте їхні умови, послуги та ціни.

На машині з Чехії можна виїжджати у інші країни Євросоюзу, жорстких обмежень немає, проте деякі компанії спеціалізуються на внутрішній оренді в межах своєї країни, відповідно їхні документи не спрямовані на зовнішню оренду. Обов’язково цікавтесь цією деталлю, обираючи компанію.

Орендувати машину може будь-який іноземець, що має водійське посвідчення. Зазвичай фірми не встановлюють вікових обмежень щодо цього пункту. Кількість людей, які будуть керувати транспортом, встановлюють відразу. Головна особа – це орендатор, з яким укладають договір, надають необхідні документи, інші – додаткові водії, які повинні мати лише водійські права.

Орендар обов’язково повинен внести заставу за оренду. Для чого це потрібно? Насамперед, компанія перестраховується за можливі збитки. Якщо таких не було, гроші повертаються, якщо ж трапились якісь негаразди – це питання вирішує орендатор та фірма між собою.

Розмір застави може бути різним. Складно спрогнозувати, яку ціну виставить компанія. Це залежить ще від того, наскільки часу людина орендує авто, від виду транспорту, і самої фірми. Заставу вносять як готівкою, так і блокують тимчасово банківську карту.

Для того, щоб зорієнтувати читачів, пропонуємо переглянути орієнтовні ціни оренди машини в Празі на 7 днів:

 • Skoda Fabia – 85-90 євро;
 • Volkswagen Golf – 125-135 євро;
 • Opel Astra – 140-150 євро;
 • Skoda Superb – 340-360 євро.

Іноді ціна залежить і від сезону. У його розпал ціна може подвоюватися.

Які документи потрібні для оренди машини?

Список документів досить простий та стандартний:

 • Закордонний паспорт з візою або ж біометрія;
 • Водійські права;
 • Банківська карта;
 • Документ, який підтверджує бронювання.

Орендуючи машину, пам’ятайте, що це потрібно робити зарання. Адже в наявності може не бути бажаного для вас авта, а ціна буде не такою приємною, якби хотілося.

Додаткові витрати на авто

В оренду машини не входять додаткові витрати, які є необхідними. Зокрема це паливо, паркування, додаткове страхування (за потреби).

Паливо в Чехії не найдорожче в Європі, однак стартує від 1,2 євро за літр. Продумуючи мандрівку, потрібно заздалегідь дізнатися, скільки приблизно бензину «потребує» машина, аби розрахувати суму.

Парковки в Чеській Республіці є безкоштовні та платні. Безкоштовні зазвичай біля супермаркетів, готелів (якщо це входить у вартість номера). Платні залежать від типу, на дорожніх знаках позначаються різними кольорами.

Типи платних парковок в Чехії:

 • Оранжевий – тимчасова, до 3-х годин;
 • Фіолетовий – паркування змішаного типу, що дозволяє паркуватись і туристам, і місцевим жителям;
 • Синій – паркування лише для резидентів Чеської Республіки, які купують ці місця;
 • Зелений – означає вільну зону парковки, зазвичай такі місця знаходиться подалі від історичних центрів.

Платні паркування з 8:00 до 20:00, вночі – безкоштовні. Середня плата за паркування коштує 40-80 крон за годину.

Знайти компанії для оренди авто можна в будь-якому місті Чехії, або ж – в Інтернеті. Варто зважати на відгуків орендаторів, щоб переконатись в роботі тієї чи тієї фірми. Відомі сайти для оренди транспорту: rentalcars.com , rent-a-cars.cz , economybookings.com.

Робота в Чехії дасть змогу вам не лише отримувати гідну зарплату, а й відчути себе справжнім європейцем, живучи на теренах країни. Якщо давно мрієте про легальне працевлаштування в Чеській Республіці, звертайтесь до нашої компанії, яка охоче влаштує на роботу в цій країні.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27