Легальна робота в Європі

Лікарняне в Польщі: відбулись зміни в оформленні документа

653

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Щороку наші співвітчизники їдуть на роботу в Польщу, а деякі – лишаються на довгий термін. З приходом холодів збільшується і число хворих. Керівництво компаній, в яких працюють українці, по-різному можуть ставитися до своїх хворих працівників: одні надають додаткові вихідні, а інші – ні. Що ж робити українцям, які хворіють в Польщі? В такому разі варто оформляти лікарняне.

З 1 грудня в Польщі відбулись зміни під час оформлення лікарняного документа. Що це за зміни? Дізнавайтесь вже зараз. З 1 грудня Польща перейшла на видання електронних лікарняних. Їх почали видавати ще в 2016 році і передбачалось, що з часом вони остаточно витіснять паперові. Паперовий документ використовують тепер лише в екстрених ситуаціях, зокрема під час збою електронної системи. Облік днів непрацездатності ведеться за допомогою електронної системи, і доступ до неї має кожен лікувальний заклад. Лікарні матимуть змогу побачити чи був раніше пацієнт на лікарняному, з якої причини та на який термін. Це допоможе лікарю визначити всі особливості майбутнього лікарняного.

Міністерство Праці стверджує, що таке нововведення спростило життя багатьом працівникам країни, оскільки їм вже не потрібно витрачати час та зусилля, щоб здобути потрібний папірець. Тепер працівник може не хвилюватись, що не встигне принести лікарняний упродовж 7 днів, щоб не втратити свої виплати.

Не зважаючи на те, що Польща – сучасна європейська країна, електронна система лікарняних все ж таки не бездоганна. Багато медичних закладів не достатньо комп’ютеризовані, а в сільській місцевості – працюють фельдшери та медичні працівники старшого покоління. Тому, щоб звикнути до електронних лікарняних потрібен час.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання