Легальна робота в Європі

Чим приваблює українців сезонна робота в Польщі?

1423

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Сезонна робота в Польщі користується особливим попитом у тих українців, які хочуть поїхати на заробітки лише на короткий період часу, а потім повернутися додому. Це може бути висадка саджанців, догляд за рослинами або збір врожаю - в будь-якому випадку, сезон триває всього кілька місяців, після чого робота закінчується, і заробітчани їдуть назад в Україну. 

З кожним роком охочих збирати полуницю або яблука в Польщі, а причина таких сезонних міграцій стає ясна, якщо порівняти умови роботи в сільськогосподарській сфері в Україні та в інших країнах.

Зарплата сільськогосподарських працівників в Україні

Якщо уважно розглянути ситуацію на українському ринку праці, зокрема, у сільськогосподарській галузі, то для шукачів вона не надто оптимістична. Так, звичайні різноробочі, за даними минулого року, одержували в середньому 3500-4500 гривень на місяць, при цьому назвати їх роботу легкої ніяк не можна було.

Дещо більше отримують досвідчені агрономи: їх зарплата становила близько 7000 грн, але щоб отримати таку посаду, однієї освіти недостатньо, необхідний вагомий досвід роботи на аналогічній посаді.

У підсумку, оплата праці сільськогосподарських працівників в нашій країні не можна назвати конкурентоспроможною і аграрії (та й люди, які не працювали раніше в цій галузі) нерідко вирішуються поїхати на заробітки за кордон.

Скільки отримують сільськогосподарські працівники в Польщі?

Робота в сільському господарстві в Польщі приваблює українців можливістю працевлаштуватися на невеликий термін, без досвіду роботи, але, при цьому, розраховувати на гідну зарплату.

Так, наприклад, некваліфіковану працю збирачів урожаю оцінюють, в середньому, 10 зл / год. При цьому працювати при бажанні можна без вихідних і по 10-12 годин на добу. У підсумку, старанні працівники можуть отримати за місяць близько 700-800 $. При цьому їм нерідко надається безкоштовне проживання та єдине, на що доведеться витратитися - це харчування. У деяких випадках зарплата сезонного працівника в Польщі може досягати і 1000 $ в місяць, але для цього працювати доведеться з особливою ретельністю.

Агрономи, трактористи і фахівці інших напрямків, відповідно, можуть розраховувати на більш високу погодинну ставку, але свої вміння і навички їм доведеться підтверджувати на місці, в іншому випадку, роботодавець не буде довго думати і звільнить недбайливого співробітника.

У підсумку, основна причина, чому українці їдуть на роботу в Польщу, вибираючи сезонну зайнятість в сільському господарстві, проста і зрозуміла - значно більш висока зарплата, ніж в Україні. Крім того, на більшість вакансій можна влаштуватися без досвіду роботи, а витрати на поїздку в Польщу мінімальні, в порівнянні з іншими країнами, що також грає чималу роль і може стати вирішальним фактором для українських заробітчан.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання