Легальна робота в Європі

Чеські гранти та стипендії: на що варто розраховувати?

276

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Багатьом відомо, що навчання в Чехії – надзвичайно престижне для українців. Чеські університети відомі високим рівнем якості навчання, особистісним підходом до студентів та інноваційними методами. Головне, що будь-який бажаючий зможе вступити до чеського вузу, володіючи знаннями та знанням чеської мови. Саме диплом європейського зразка та численні гранти приваблюють українців обирати університети Чехії. Завдяки стипендіям та грантам, наші абітурієнти мають змогу навчатися безкоштовно або отримувати відповідну навчальну допомогу.

Види стипендій в чеських університетах

Студенти державних вузів Чехії мають право отримувати фінансову допомогу від держави у вигляді стипендій. Розмір виплат залежить від виду стипендії, зокрема існують такі:

1. Стипендія на проживання.

Цей різновид стипендій надається іноземним студентам. Зазвичай розмір виплат коливається від 500 до 2000 крон на місяць з вересня по червень.

2. Стипендія за успішне навчання.

Стипендія за успішність виплачується студентам, які за підсумками попереднього року були найкращими, отримавши найвищі бали в університеті. Сума виплат – 1200-7000 крон щомісяця упродовж року.

3. Одноразова стипендія.

Цей вид стипендій нараховується студентам за певні заслуги в університеті. Наприклад, перемога в олімпіаді, участь в змаганнях, конференціях. Розмір стипендії визначається від призового місця, її затверджує спеціальна комісія.

Стипендія на навчання за кордоном.

Цією стипендією забезпечуються студенти, які їдуть навчатись за обмін в іншу країну. Сума залежить від домовленості між вищими навчальними закладами.

Докторська стипендія.

Надається студентам докторантури. Розмір – 5 000 – 12 000 крон в місяць.

Соціальна стипендія.

Соціальну стипендію отримують всі студенти, що опинились у складному фінансовому становищі.

Окрім офіційних державних стипендій, існують й інші. Особливо це стосуються студентів-іноземців, вони можуть претендувати на стипендії від чеського уряду та неурядових організацій.

Найпоширенішою є стипендія від Міністерства освіти Чехії для іноземних студентів. Вона покриває витрати на навчання в університеті, оплату мовних курсів, проживання й щомісячні виплати. Розмір виплат для бакалаврату – 500 євро. Основна вимога – це знання чеської мови та навчання в університеті саме цією мовою.

Уряди чотирьох країн – Польщі, Чехії, Угорщини та Словаччини формують некомерційну організацію «Вишеградський Фонд», який надає фінансову допомогу магістрам та аспірантам, які прагнуть продовжити навчання та наукову роботу на території Чеської Республіки. Цей тип стипендії компенсує витрати на саме навчання, проживання та транспорт.

Що потрібно, аби оформити стипендію?

Головними умовами отримання стипендії в Чехії є: навчання виключно чеською мовою на денній формі державного вищого навчального закладу, відсутність академвідпустки та продовження навчального періоду.

Студент повинен подати заявку в ректорат свого університету з проханням отримання стипендії. Терміни подачі залежать від багатьох чинників, зокрема заявку на стипендію за успішне навчання можна подавати упродовж всього періоду навчання. Стипендія на проживання подається одразу після вступу абітурієнта.

Окрім заявки студенти повинні подати наступні документи:

  • Диплом про освіту або довідку про навчання в університеті;
  • Сертифікати про знання чеської мови;
  • Документ, який підтверджує місце прописки;
  • Реквізити банківського рахунку.

Додаткову допомогу студентам вищі навчальні заклади надають у вигляді грантів. Найпоширенішими грантами є за наукову діяльність. Існує також грант для навчання за кордоном, виплачується студентам, які бажають отримати освіту в іншій країні.

Українцям, які хочуть навчатись в Чехії, вступ до чеського вузу не є недоступною ціллю. Щороку все більше наших абітурієнтів обирають чеські університети. Завдяки стипендіям та грантам життя українських студентів у Чехії значно спрощується та полегшується. А можуть допомагати як сама держава, так і різні організації, що підтримують студентів-іноземців.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27