Легальна робота в Європі

Що робити, якщо затримала поліція в Польщі?

8885

Все о работе в офисе: очень хорошая зарплата и работа

Якщо до вас підійшов поліцейський, слід зберігати спокій і уважно слухати все, що він буде говорити. Часто іноземці в Польщі, як і в будь-якій країні, виглядають розгубленими і нервовими, що може викликати підозру у полісменів.

Увага полісмена до вашої персони не обов'язково свідчить про те, що у вас виникнуть проблеми з законом. Навпаки, часто саме працівники поліції підказують туристам і іншим іноземцям, як знайти автобусну зупинку, станцію метро або потрібний будинок. На ваше прохання поліцейський може вас навіть проводити. Крім того, поліцейські вільно розмовляють англійською мовою, що може знадобитися в разі незнання вами польської.

Щоб уникнути проблем, при собі краще завжди мати документи, що засвідчують особу і легальність перебування, особливо якщо ви приїхали на роботу в Польщу.

Пам'ятайте, що для благополучного життя і роботи в Польщі вам необхідно знати місцеві закони і дотримуватися їх. Адже порушення елементарних правил спричинить за собою покарання. Так, наприклад, за перехід дороги на червоне світло вам доведеться заплатити 200 злотих, розпивання алкоголю в громадських місцях карається штрафом 100 злотих, а куріння на автобусній зупинці обійдеться в 500 злотих.

Якщо вас все-таки затримала поліція, вас зобов'язані проінформувати про причини затримання, про конкретні порушення. У будь-якому випадку поліція зобов'язана зачитати всі ваші права і уважно вислухати пояснення з вашого боку.

Важливо, що одним з прав затриманого є право проінформувати про затримання вашого роботодавця або іншого вказаного вами особи. Поліція зобов'язана на вашу вимогу забезпечити зв'язок вас з консульством чи посольством і надати можливість повідомлення адвоката і зустріч з ним. Вся інформація про причини затримання повинна бути передана адвокату.

Максимальний термін затримання до з'ясування обставин - 2 доби. Якщо через 48 годин після взяття під варту поліція не передала справу про затримання в суд, поліція не має права вас затримувати довше. У разі передачі документів до суду, до них має бути прикріплено клопотання про застосування тимчасового арешту. Саме цей документ і буде підставою для затримання на більш тривалий період.

У разі передачі вашої справи в суд Польщі, постанову про тимчасовий арешт має бути видане не пізніше, ніж через 24 години. Якщо в зазначений термін рішення суду не було доведено до вашого відома, вас повинні відпустити.

Що робити, якщо проти вас порушено справу в Польщі?

Якщо ж ситуація складніша, і проти Вас відкрили справу, є 2 варіанти розвитку подій. Перший варіант: на період слідства вас візьмуть під тимчасовий арешт.

Другий варіант: справа відкрита, але суд не застосував тимчасового арешту. В такому випадку вам буде необхідно з'являтися в поліцію по кожному їх викликом протягом усього розслідування. Крім того, якщо ви вирішите змінити місце проживання більш ніж на тиждень, буде необхідно повідомляти про місце перебування. В іншому випадку суднові доручення будуть доставлені за останнім відомим поліції польському адресою, і формально вони будуть вважатися отриманими. Таким чином, ви будете відповідальні за ігнорування доручень, хоча насправді не будете навіть про них знати.

У деяких випадках органи, які проводять слідство, можуть заборонити вам виїзд з Польщі, або навіть вилучити паспорт. Для прийняття таких заходів у поліції повинні бути дуже вагомі звинувачення.

Щоб уникнути серйозних неприємностей варто відразу звернутися за допомогою до адвоката або державному захиснику. Адже це спеціально навчені люди, які прекрасно знають закони Польщі і які неодмінно допоможуть вирішити виниклі проблеми з законом.

Пам'ятайте, що як найнятий працівник ви маєте повне право на:

 • безкоштовні послуги перекладача;
 • повідомлення про причини затримання;
 • можливість зв'язатися з роботодавцем;
 • приватного адвоката або ж державного захисника (в разі, якщо ви не можете дозволити собі оплачувати послуги адвоката);
 • відмова від дачі показань (бажано не давати свідчень без адвоката);
 • повідомлення про хід слідства.

У свою чергу, ви не маєте права відмовитися від:

 • огляду тіла;
 • процедури фотографування;
 • взяття відбитків пальців;
 • процедури впізнання вас свідками.

Пам'ятайте, що знання і дотримання законів звільнить вас від великої кількості можливих труднощів. Щоб благополучно жити та працювати серед поляків, поважайте їх законодавство. Знання своїх прав і обов'язків набагато спростить вирішення проблемних ситуацій, якщо ви вже в них потрапили.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27