Легальна робота в Європі

Що може здивувати українців в Польщі?

1478

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Польща - одна з найбільш пріоритетних країн серед заробітчан. Зарплати тут хоча і не найвищі в Європі, але значно більше, ніж в Україні. До того ж, документи на перетин україно-польського кордону оформити не складно, а витрати на поїздку будуть мінімальними.

Ще одна причина вибору саме Польщі - близький менталітет. І все ж, від культурного шоку українці не застраховані. Польща, звичайно, не Індія або Куба, але від України багато в чому відрізняється.

Що ж може здивувати наших співвітчизників, котрі поїхали на роботу в Польщу?

Шкідливі звички і дрібні правопорушення караються штрафом

Так само, як і в Україні, в Польщі заборонено курити і вживати алкогольні напої в громадських місцях. Однак, у нас мало кого здивувати куріння на зупинку або посеред вулиці, а ось поляки відреагують на такий вчинок різко негативно, зроблять зауваження, а поліція - випише штраф.

Те ж саме стосується і переходу через дорогу в недозволеному місці. Якщо вас в цьому викриють - штраф буде не менше 30 злотих.

Кафе і ресторани: що подають, а що ні?

Багато українців дуже дивуються, чому в польських закладах не тільки не подають хліб до основних страв, але навіть не цікавляться, чи потрібен він відвідувачам. Відповідь на це питання проста: поляки їдять хлібобулочні вироби аж ніяк не так часто як наші співгромадяни, зате в більшості їхніх страв присутній картопля.

Крім того, варто пам'ятати про правила етикету. Наприклад, якщо хочете покликати офіціанта, то зробити це краще з приставкою «пан» - це буде коректно, а ось без неї вважається нечемним.

За комфорт треба платити

У Польщі є все, що необхідно для комфортного перебування, але за користування цим «всім» - необхідно заплатити.

Так, зокрема, тут в кожному місті є зручні парковки, але біля кожної з них спеціальний автомат, куди можна внести гроші і отримати чек на певний період стоянки машин. Якщо чека у вас під двірниками не буде, то вже через кілька годин вам випишуть штраф.

Схожа ситуація і з туалетами. Знайти їх не складно, але відвідування обійдеться приблизно в 2 злотих. Причому платні туалети не тільки в громадських місцях, а й в кафе або ресторанах, незалежно від того, чи ви клієнтом закладу чи ні.

Поляки - товариський народ

Практично всі поляки легко йдуть на контакт і завжди підкажуть, як вам пройти до потрібного місця або де знайти який-небудь об'єкт. Вам також не варто дивуватися, якщо на вулиці до вас звернутися літня людина і попросить прочитати щось дрібним шрифтом на квитанції або ж хтось підійде на зупинці, запитає який автобус ви чекаєте і підкаже, коли приблизно він може прийти.

Поїсти можна скрізь

Якщо ви зголодніли, не обов'язково йти в кафе. Можна знайти більш швидкий і бюджетний варіант - автомат по типу кавового. Якщо у нас в країні можна зустріти автомати тільки з напоями або, максимум, фастфудом, то в Польщі ви також легко придбати борщ чи друге, причому коштувати це може зовсім небагато - 1,5 злотих.

У Польщі, як і в будь-якій країні, є багато дивного і цікавого. Сприймати все особливості потрібно з позитивом і розумінням, тоді життя і робота в чужій країні стане значно простіше.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27