Легальна робота в Європі

Що чекає українців у Польщі: міфи і реальність. Частина 1

3493

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Як живеться українцям в Польщі? Це питання хвилює всіх, хто наважуються залишити рідну країну і поїхати на роботу в Польщу.

Відповідь на нього навряд чи буде однозначна, тим більше, що існує безліч поширених помилок, через які складається упереджене ставлення до своїх майбутніх перспектив. Давайте розглянемо і розвіємо найпопулярніші міфи щодо життя українців в Польщі.

Медицина

Міф: існує думка, що в Польщі дуже низький рівень медицини, а, щоб потрапити до будь-якого лікаря, потрібно вистояти величезну чергу.

Реальність: державна, безкоштовна медицина в Польщі і справді не може порадувати особливо високим рівнем розвитку. В цілому, ситуація мало чим відрізняється від ситуації, в Україні - добре працюють тільки приватні клініки.

На щастя для наших заробітчан, більшість підприємців це добре розуміють і забезпечують своїх працівників страховкою, що дозволяє їм у разі необхідності звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

Тим же, кому доводиться мати справу з безкоштовною медициною, можуть насправді розчаруватися.

Поліція

Міф: в разі будь-якого ПП - пограбування, нападу або будь-який інший неприємної ситуації, поліцейські не будуть надавати вам допомогу і взагалі ніяк не вплинуть на те, що відбувається.

Реальність: насправді рівень роботи польської поліції у багато разів перевищує рівень їх діяльності в кожній із країн СНД, включаючи Україну. Співробітників поліції можна регулярно зустріти на вулицях як великих, так і маленьких міст. Кожен правоохоронець уважно стежить за безпекою на ввіреній йому ділянці, будучи готовим надати будь-яку допомогу - як затримати правопорушника, так як і підказати дорогу заблукав туристу.

Магазини

Міф: по вихідних і святкових днях всі магазини закриті, у вас не буде можливості придбати навіть товари першої необхідності, такі як хліб, воду або засоби гігієни.

Реальність: багато магазинів дійсно закриті у вихідні дні, однак, є безліч мереж супермаркетів, які працюють з раннього ранку і до пізнього вечора, без вихідних і перерв. Що стосується аптек, то більшість з них і зовсім працює цілодобово, тому ліки, які продуйте без рецепта, ви можете придбати в будь-який момент.

Мова

Міф: мовний бар'єр дуже складний, щоб освоїти польську мову потрібно дуже багато часу, і порозумітися з поляками ви не зумієте.

Реальність: польську мову для українців спочатку не дуже складний - вивчити його можуть навіть ті, у кого немає лінгвістичних здібностей. Тим більше, регулярно спілкуючись з його носіями, вже за кілька місяців ви зможете пояснюватися на польському, а за рік вийдете на вільний комунікативний рівень.

Крім того, варто додати, що дуже багато поляків говорять російською мовою, що істотно спрощує перебування українців в Польщі відразу після прибуття.

Далі буде…

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27