Легальна робота в Європі

День незалежності Польщі

1121

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Незабаром Польща святкуватиме одне з найбільших свят у всій країні – День незалежності Польщі. Вже в неділю, 11 листопада, по всій країні відбудуться масові святкування державного свята, яке цього року відзначатимуть особливо, оскільки Польській незалежності виповнюється 100 років. Дата приурочена до події 1918 року, коли Польща відновила свою незалежність після 123 років окупації, і щорічно відзначається саме 11 листопада.

Після 123-х років поділів Польща здобула незалежність, повернулась на карти світу, головою держави став маршал Польщі Юзеф Пілсудський, було сформовано перший демократичний уряд Польщі. Прибуття Пілсудського до Варшави викликало величезне піднесення. У ті дні поляки зрозуміли, що після багатьох років негараздів вони повернули свою незалежність.

Польські газети вийшли з радісними заголовками: «Нарешті! Ми господарі в більшій частині нашої країни!», «Настав час, коли після більш ніж 120 років поділів немає тут більше чужоземного наїзду!». Це була воістину всенародна радість. Пронести через 6 поколінь людей волю і прагнення до свободи — на це здатен не кожен народ.

Юзефа Пілсудського, який перебував у той момент на чолі країни і влади, чекало нелегке, але історично важливе завдання. Він мав стати вождем відродженої Речі Посполитої. У ньому бачили особистість, яка могла вмістити в себе всю повноту влади, консолідувати політичні сили. У вересні 1939 року, на початку Другої світової війни, Польська республіка зазнала нового поділу. Країну роздирали нацистська Німеччина (початок окупації — 1 вересня) та СРСР (початок окупації — 17 вересня).

У 1939-1944 роках було неможливо офіційно чи відкрито відзначати День Незалежності 11 листопада. У 1945 році комуністична влада встановила своє державне свято 22 липня. Під час ПНР згадувати про День Незалежності 11 листопада було заборонено. Будь-яка спроба культивувати листопадові урочистості загрожувала суворими репресіями. День незалежності офіційно не відзначався до 1989 року, аж поки у Польщі не відбулися перші демократичні вибори.

На сьогодні День незалежності в Польщі — чи не найбільше свято в усій країні, загальнодержавний вихідний день, який супроводжується підняттям прапорів, виступом президента країни, військовим парадом у центрі Варшави. І якщо ви в цей період будете на роботі в Польщі, приєднайтеся до святкувань - зробіть свій вихідний яскравішим.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27