Легальна робота в Європі

Це потрібно знати, щоб не мати зайвого клопоту з роботою в Польщі у 2018

4534

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Безліч українців вибирають Польщу, як основну країну для заробітків, також і українські працівники користуються популярністю серед роботодавців з Польщі. Вони працюють дійсно добре і виконують якісно свою роботу, але така робота значно нижче оплачується, ніж поляків. Сьогодні громадяни України (в тому числі Білорусі, Молдови, Росії, Грузії та Вірменії) можуть офіційно працювати в Польщі за спрощеною процедурою легалізації.

Для офіційного найму співробітника з України польський працедавець повинен залишити заявку в повітовому уряді на отримання документа з назвою «Заява про намір надання роботи іноземцю». Коли тут зареєструють цю заяву, роботодавець може забрати її і з цього моменту на законних підставах найняти іноземця. Не потрібно робити, так званий, аналіз ринку праці. Реєстрація заяви займає в даній установі іноді тільки один день (в залежності від завантаженості установи), іноді набагато довше.

На підставі такого документа громадянин України може зареєструватися на отримання робочої візи (туристична віза або інша не дозволяє отримати оплачувану роботу в Польщі). Детальну інформацію про візи для українців можна знайти на сторінці польського посольства в Києві. Іноземці можуть працювати в Польщі тільки на підставі письмового договору, зокрема, трудового договору або на підставі цивільно-правового договору.

Іноземного працівника, який працює за договором найму, роботодавець повинен зареєструвати протягом 7 днів, також, як і поляка, за винятком того, що замість номера PESEL вписують номер паспорта українця. Крім того, громадянина України потрібно зареєструвати на місці проживання відповідно до стандартної процедури.

У заяві, яку польський роботодавець подає в ужонд після приїзду іноземця, повинні бути вказані ідентифікаційні дані компанії-роботодавця і працівника, місця роботи, дані про професію і візу. Що немало важливо - потрібно вказати час, на яке приїхав співробітник на роботу. Загальна сума робочих днів не може перевищувати 6 місяців (180 днів) протягом року (12 місяців).

А що робити, якщо закінчиться 180-денний період роботи?

Тоді є два варіанти:

  • Дозвіл на тимчасове проживання і роботу (карта побиту).
  • Дозвіл на роботу (воєводська віза).

При необхідності, українці (як і інші іноземці) можуть скористатися безкоштовною юридичною допомогою. На сайті Закордонних Справ також розміщені форми для заявок, які необхідні громадянам інших держав, які проживають в Польщі, включаючи заяву на продовження візи.

Як заощадити свій час і гроші?

Ідеальним варіантом для того, щоб залишитися у виграші після нововведень в польському законодавстві, залишається заздалегідь вибрати вакансію, де Ви маєте намір працювати протягом наступних 6 місяців. Роботодавець, перебуваючи на території Польщі, зробить і вишле вам запрошення, яке дозволить відкрити робочу візу. І ваше оформлення в Польщі займе всього на всього від 1 до 5 днів.

Але, якщо Ви вже будете шукати роботу безпосередньо в Польщі, з готовою робочою візою, вам доведеться чекати, поки роботодавець отримає підтвердження своєї заявки в повітовому уряді (це може тривати від 7-14 днів), а потім підтвердить, що ви почали роботу протягом наступного тижня. Разом, процес може затягнутися від 2 до 3 тижнів. А як всім вже відомо, проживання та харчування в цей період оплачується самим працівником. Сума може вийти досить таки немаленькою - близько 600 злотих з людини.

В даному випадку, пропонуємо скористатися послугами компанії, де можна заздалегідь підібрати вакансію, отримати запрошення і відправитися прямо на роботу без будь-яких затримок.

А якщо вас цікавлять перевірені вакансії, тоді рекомендуємо наступні:

ПАКУВАЛЬНИКИ НА ЗАВОД CARLSBERG

ПРОРАБ В ПОЛЬЩІ

ПАКУВАЛЬНИК ПОСИЛОК НА СКЛАДАХ NOVA POSHTA

РІЗНОРОБОЧІ НА ЛОГІСТИЧНИХ СКЛАДАХ

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27