Легальна робота в Європі

Державний тест на підтвердження знань польської мови

2710

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

У зв’язку з тим, що все більше українців хоче навчатися та працювати саме в Польщі, зросла і потреба у вивченні польської мови, яка є головною у всіх сферах життя країни. Ми не одноразово писали про те, яким чином можна почати вивчати польську мову, або ж як покращити свої мовленнєві навички з польської мови. Якщо ви вже знаєте польську, то варто перевірити точний рівень знань за прийнятою шкалою А1-А2, В1-В2, С1-С2, це можна зробити самостійно, пройшовши тест в інтернеті, або ж, якщо ви хочете отримати спеціальне документальне підтвердження, то варто скласти Державний іспит на підтвердження ваших знань з польської мови.

Сертифікаційний тест на знання польської мови доведеться пройти і тим, хто бажає отримати офіційну роботу в Польщі, так як роботодавців останнім часом також цікавить даний документ у випадку, якщо посадові обов’язки включають в себе спілкування з польськими громадянами.

Сертифікат, що підтверджує рівень знання польської мови – це сертифікат виданий уповноваженим державним органом Польщі, а саме Державною Комісією зі справ підтвердження польської мови.

Якщо ви приїхали до Польщі після закінчення школи або вишу в країні, якій раніше проживали та навчалися, і не ходили в школу чи виш в Польщі, то ви повинні підтвердити своє знання польської мови. Часто люди думають, що сертифікат на підтвердження польської мови можна отримати в будь-якій приватній школі, проте це зовсім не так, оскільки іспит приймати можуть лише уповноважені члени Комісії з мовних питань. Зазвичай така комісія може засідати у великих містах України, зокрема у Києві, Львові, Дніпрі та Луцьку.

Не зважаючи на те, що державні вимоги передбачають рівень володіння польською мовою не нижче рівня В1, ви все одно можете складати іспит й на інші рівні, зокрема і А1-А2 та В2, С1-С2.

Станом на 2018 рік, вартість іспитів виглядає таким чином:

  • 90 євро – іспити А1-А2 для дітей та молоді;
  • 120 євро – рівень А1-А2 для дорослих;
  • 150 євро – рівень В1-В2 для дорослих;
  • 180 євро – рівень С1-С2 для дорослих.

Якщо ви складете позитивно іспит, то за отримання самого сертифіката потрібно заплатити 20 євро.

Сам сертифікатний екзамен складається з двох частин: письмової, що складається з чотирьох модулів (190 хв) та усної (15 хвилин). Основна умова здачі іспиту – отримання не менше 50% балів за кожен модуль письмової частини: аудіювання, граматика, читання та письмо. Також потрібно отримати не менше 50% балів за усну частину.

Для частини з аудіюванням вам будуть видані спеціальні завдання із питаннями, а після прослуховування контрольного аудіо запису, ви повинні відповісти на них. На етапі граматики ви отримаєте завдання, які складаються із складних тем (наприклад, прийменники та числівники), зазвичай цей етап вважають найскладнішим, тому потрібно ретельно вивчати правила. Письмо – це можливість проявити свою фантазію та багатий лексичний запас. Вам запропонують теми, з яких потрібно вибрати одну та грамотно висвітлити на папері. На етапі читання ви отримаєте текст, після прочитання якого треба виконати певні завдання. Зазвичай розмовний етап вважають найлегшим, якщо ви вмієте вільно висвітлювати свої думки та не боїтесь дискутувати з людьми.

Вимоги встановлені постановою Міністерства науки і вищої освіти про іспит ыз польської мови як іноземної від 26 лютого 2016 року.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27