Легальна робота в Європі

Історія державних символів Польщі

1662

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

У кожної країни є своя державна символіка – прапор, герб та гімн. Чимало туристів та людей, котрі їдуть на роботу в Польщу, навіть не здогадуються про величну історію кожного із державних символів. Все більше українців цікавляться деталями польської культури та державності, особливостями життя в країні. Ми вже писали про історію виникнення польської валюти – злотих, а сьогодні пропонуємо вам зануритись ще глибше в польську культуру та дізнатись: звідки ж з’явилися державні символи Польщі.

Державний прапор Польщі складається з двох горизонтальних смуг, верхня смуга – біла, а нижня – червона. Прапор має прямокутну форму, а полотна рівнопропорційні одна одній. Кожен колір має своє символічне значення, зокрема білий символізує білі орлині крила, а червоний – захід сонця червоного кольору. Напевно, ви неодноразово помічали, що на польському прапорі також зображують орла. Саме цей птах і став втіленням державного герба країни. Слід розрізняти державний та національний прапори, оскільки на державному прапорі Польщі у верхній частині прапора по центру білої смуги розміщують його герб у вигляді орла, а на національному – ні.

Історія зображення орла сягає своїм корінням в далеке минуле. За тисячолітню історію існування орла як символу польської держави, його зовнішній вигляд змінювався неодноразово. Його крила то злітали вгору, то простягалися в сторони, орел то знаходив золоту корону, то залишався без неї. Той вигляд орла, який зображений на сучасному прапорі Польщі, з’явився в 1927 році. Історія виникнення герба Польщі описана в легенді, згідно з якою Лех, який вважається засновником польської держави, зустрів на своєму шляху орлине гніздо, в зв'язку з чим повелів заснувати на «тому місці» місто. Назва цього міста, який вважається сьогодні найдавнішою, першою столицею Польської держави, - Гнєзно - походить від слова «гніздо», а згаданій легендою орел став символом Польської держави.

Спочатку, перший польський прапор, виглядав як звичайне червоне полотнище із зображенням білого орла. Саме під цим прапором відбувалася славетна Грюнвальдська битва 1410 року. Звідси й тягнеться історія державного прапора Польщі. У XVIII сторіччі, коли в період відновлення незалежності країни після її розподілу поляки забажали простого й зрозумілого державного розпізнавального знака-символа. І вже тоді було обрано два простих кольори – білий та червоний, з якими себе ідентифікувало польське населення. Офіційно прапор затвердили у 1831 році, проте ще в 1792 році поляки на день затвердження польської Конституції були одягнені в біло-червоний одяг. Після численних суперечок з Росією, постійну боротьбу за незалежність Польща таки відстояла свій суверенітет та свої державні символи, уже в 1918 році держаний червоно-білий прапор був затверджений Сеймом як національний і від тоді більше не змінювався.

Не менш цікавою є й історія створення польського державного гімну. Пісня була написана ще в далекому 1797 році в Італії як пісня Польських Легіонів Я. Вибіцкім, і мала назву «Мазурка Домбровського». Уже у 1831 році ця пісня стала національним гімном Польщі, а у 1927 році – державним гімном. В 1918-1927 роках Польща не мала офіційного національного гімну, тому в цей час виконувались кілька національно-патріотичних пісень: «Богородиця», «Боже, який Польщу», «Рота» та «Мазурка Домбровського». За останню й проголосувала більша кількість поляків, як за державний гімн у 1927 році, який чимало років об’єднував не одне покоління жителів Польщі.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27