Легальна робота в Європі

Історія виникнення злотих

2014

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Не одне сторіччя Україна та Польща перебувають у тісних взаємозв’язках: починаючи від Київської Русі й закінчуючи сьогоденням. Чи не кожен українець чув про польську валюту – злотий, а хто їздив на роботу в Польщу та відпочивав у сусідній країні – мали змогу користуватися цією грошовою одиницею. Звідки ж з’явились польські злоті? І що ж означає саме слово «злотий»? Мі підготували для вас цікаву інформацію про польську валюту, історія якої надзвичайно захоплює та вражає.

Історія польського злотого сягає глибокої давнини, сама ж грошова одиниця пережила чимало воєн, переворотів та реформ. Перед створенням злотого в Польщі функціювали декілька базових грошових одиниць: гривня, яку ще називали польською маркою, копа, що прийшла в Польщу з Чехії, а також краківська гривня – прийшла на зміну польської марки у ХIV сторіччі. Сама назва «злотий» характеризувала своє походження: «злотий» - зроблений із золота, і поширювався у вигляді дрібних монет, які привозили в державу. З часом золоті монети замінили на срібні. Уже з ХV термін «злотий» позначав національну валюту Польщі.

Курс злотого весь час змінювався, тому з 1663 року почали карбувати срібну монету номіналом 1 злотий. Після трьох розподілів Речі Посполитої термін «злотий» вживали все менше, зокрема він зберігся лише в російській та австрійській зоні. Після здобуття незалежності в 1918 році в Польщі вивели всі валюти, які використовували упродовж попередніх років, замінивши їх польською маркою. Нова польська марка не протрималась довго у країні, і уже в 1924 році, після грошової реформи, злотий повернувся на зміну марці, і був прив’язаний до долара. Проте такі зміни не принесли успіхів державі, лише похитнули її економічну стабільність. Завдяки Юзефу Пілсудському, який здійснив державний переворот в країні, ситуація змінилася – курс злотого знову стабілізувався.

У 50-х роках ХХ сторіччя були випущені нові банкноти в наслідок деномінації за курсом сто до одного. У результаті деномінації 1995 року курс номінал злотого був зменшений в 10 000 разів, а згодом увели курс, який скасував орієнтацію польського злотого на європейську валюту. У 2012 році Польща хотіла відмовитися від злотого, увівши на зміну євро. У зв’язку з недостатніми фінансово-економічними показниками Польща цього не зробила, і нині злотий продовжує функціювати, як єдина грошова одиниця держави. На сьогодні курс злотих дорівнює 7, 5 грн до 1, проте ледь не щодня курс зростає, і можливо в майбутньому злотий конкуруватиме на валютному ринку з найбільшими грошовими одиницями Європи.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27