Легальна робота в Європі

Зміна умов працевлаштування для сезонних працівників

2187

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Вже минулого тижня в Польщі з'явилася нова професія - помічник фермера. З 18 травня 2018 року польський закон дозволяє приймати на роботу в Польщу сезонних працівників для збірки фруктів і овочів за новими правилами. Нові правила працевлаштування дозволять дешевше, ніж раніше наймати на роботу фермерів і сезонних робітників. Скільки це буде коштувати для польських роботодавців? Для чого вводяться ці правила? Сьогодні розповімо вам про це.

У сільській місцевості необхідні додаткові робочі руки. Особливо навесні, влітку і на початку осені. Найбільша проблема сезонних робітників стосується двох секторів: збирання фруктів і садівництва. У цих секторах сільського господарства найбільше навантаження припадає на період збору врожаю, тобто з травня по листопад.

Більшість фруктів і овочів - делікатні і швидко псуються. Тому, вони не можуть збиратися механічно. Збір вручну дуже трудомісткий. Витрати на ручне збирання врожаю в залежності від виду рослини складають від 70% до 85% витрат, понесених протягом всього виробничого циклу.

З усіх цих причин фермери підтримують сезонних працівників. Нові правові норми полягають в тому, щоб полегшити легальну роботу фермерів-помічників при зборі фруктів і овочів, в тому числі і українцям.

Чи варто укладати новий контракт?

Нові правові норми, які вступили в силу з 18 травня 2018 року, дозволяють фермерам підписувати новий вид договору з сезонним працівником. Договір може бути укладений на термін не більше 120 днів. Це дає фермерам можливість юридично легально приймати на роботу сезонних працівників, не побоюючись за те, що, якщо щось трапиться з співробітником під час робочого процесу, роботодавець буде нести відповідальність за працівника в разі нещасного випадку.

Завдяки працевлаштуванню за новими правилами помічнику фермера покривається страхуванням через хворобу або через довгостроковий збиток здоров'ю. Це також відноситься до летального випадку в результаті сільськогосподарської аварії і сільськогосподарського професійного захворювання.

У разі найму за контрактом на конкретну роботу, працівники не мають такої страховки. Наслідки вищезазначених нещасних випадків на виробництві можуть обтяжувати роботодавця і відповідальність несе також сам фермер-роботодавець.

Які обов'язки має фермер під час найму "помічника фермера"?

Фермер, для найму помічника, повинен подати його на соціальне страхування на протязі 7 днів з дати укладення своєрідного "контракту" при зборі врожаю. Він також повинен виплатити певну суму за даний місяць за страхування від нещасних випадків і хвороб.

У яких сферах найчастіше наймають сезонних працівників?

Проблема збільшення попиту на ручну роботу в короткостроковій перспективі дуже багато важить для виробників полуниці, малини, яблук, чорниці, вишні, помідорів, огірків, перцю, грибів, кабачків, цвітної капусти, слив, груш, вишні і персиків.

У яких випадках можна підписати угоду про допомогу під час збору врожаю?

Угода про допомогу під час збору врожаю може бути підписана тільки з працівниками, які будуть виконувати роботу, пов'язану з:

збором хмелю, фруктів, овочів, тютюну, трав і рослин; обрізанням рослин, сортуванням рослин: хмелю, фруктів, овочів, тютюну, трав і рослин, іншими діями, пов'язаними з підготовкою хмелю, фруктів, овочів, тютюну, трав і рослин.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27