Легальна робота в Європі

Як без проблем перетнути польський кордон?

3657

Все о работе в офисе: очень хорошая зарплата и работа

Як перетнути польський кордон без проблем, хвилює абсолютно кожного, хто їде на заробітки в іншу країну. Особливо переживають ті, хто направляються в Польщу перший раз. Щоб уникнути неприємностей, непорозумінь і відчувати себе впевнено і спокійно, необхідно підготуватися до зустрічі з прикордонниками заздалегідь, зібрати всі необхідні документи і вчасно їх пред'явити.

У цій статті ми розповімо, що вам буде потрібно для безпроблемного проїзду в Польщу.

Документи, які потрібні для перетину польського кордону українцям, які їдуть на заробітки.

Перше, про що потрібно подбати - це зібрати всі необхідні документи, які може зажадати прикордонник. Зокрема, це:

 • закордонний паспорт;
 • віза (якщо ви їдете не по біометричного паспорту);
 • запрошення від роботодавця.

Без них польські митники, в кращому випадку, зі світом розгорнуть назад. Крім того, українським заробітчанам бажано мати при собі український паспорт і ідентифікаційний код, який у вас можуть і не запитати, але про всяк випадок, вони також повинні бути під рукою.

Окрему увагу слід звернути на запрошення: ви не тільки повинні мати його, а й зобов'язані чітко відповісти на питання, до якого роботодавцю ви їдете і що повинні там робити. Ваша відповідь повинна в точності збігатися з тим, що зазначено в «oświadczenie», інакше, знову-таки, вас можуть не пропустити до Польщі.

Документи, які потрібні для перетину польського кордону на власному автомобілі

Мало хто з українців їде на роботу в Польщу на власній машині. Однак, ситуації можуть скластися різні, і така ймовірність є, а значить, потрібно подбати про документи не тільки для себе, але і для свого транспортного засобу. Крім закордонного паспорта з візою, ви повинні будете пред'явити: • техпаспорт на автомобіль;

 • страховий поліс для водія, який діє за кордоном (його також називають «Green Card», завдяки яскраво-зеленого кольору страховки);
 • нотаріально завірена довіреність, що дозволяє виїжджати за межі країни (якщо автомобіль вам не належить);
 • шляховий лист, де ви вказані в якості водія транспортного засобу, в разі, якщо ви їдете на службовому транспорті, зареєстрованому на компанію або юридична особа.

Як вести себе на польському кордоні?

Під'їжджаючи до польського кордону дуже важливо пам'ятати кілька простих, але значущих правил. Порушувати їх вкрай не рекомендується, так це загрожує штрафами різних розмірів. Отже, слід пам'ятати, що:

 • На кордоні суворо заборонено фотографувати або знімати відео. Якщо за цим заняттям вас застане митник, фотоапарат у вас буде вилучено, матеріал з нього вилучений, а порушнику порядку можуть виписати штраф.
 • Правила дорожнього руху повинні неухильно виконуватися. Не варто ігнорувати шлагбауми і знаки, а якщо все-таки порушили, категорично не рекомендується сперечатися з прикордонником: якщо визнаєте свою провину і пообіцяєте бути надалі уважніше, то, найімовірніше, звільнитеся тільки попередженням. Почавши доводити свою правоту, ризикуєте сплатити штраф (не менше 150 злотих), якщо переконати в своїй невинності не вдасться.
 • Черга на кордоні - це завжди неприємно. Автобуси і маршрутки проходять її порівняно швидко, а от приватні авто можуть затриматися на довгі години. При цьому дуже важливо пам'ятати, що вийти з машини на перекур або в туалет ви можете тільки на українській стороні (і то, особливо розгулювати по прикордонній території вам не дозволять), а на польській стороні ви взагалі не маєте права залишати транспортний засіб. Тому всі справи необхідно вирішити заздалегідь.

Незважаючи на безліч нюансів, перетин україно-польського кордону аж ніяк не така складна процедура, як може здатися. Насправді, проблем не виникне, якщо ви не порушуєте правил, адекватно ведете себе і маєте на руках необхідні документи.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання