Легальна робота в Європі

Як знайти житло в Польщі

3981

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Якщо ви збираєтеся працювати в Польщі, питання житла необхідно вирішувати ще на етапі підбору вакансії. Більшість роботодавців надають працівникам житло за свій рахунок або ж з частковою оплатою. У деяких випадках наймач забезпечує житло, а обов'язки по його оплаті залишаються тільки за працівником.

Можливі кілька варіантів того, на яких умовах працевлаштовані українці можуть користуватися послугами найнятого житла.

Ідеальний варіант - безкоштовне житло недалеко від місця роботи. В такому випадку, вам не доведеться турбуватися ні про пошук житла, ні про оплату комунальних послуг, ні навіть про транспорт. Найчастіше це гуртожитки для працівників з умовами проживання середнього рівня. Важливо врахувати, що витрати фірми на проживання будуть взяті до уваги в встановлення погодинної тарифікації для визначення вашої ставки.

Варіант другий - безкоштовне проживання з оплатою комунальних послуг. Досить зручний варіант, коли роботодавець оплачує оренду житла. В такому випадку ви самі зацікавлені в економії електрики, води і опалення.

Третій варіант - безкоштовне проживання із заставою. Деякі роботодавці готові знімати для українців житло, але вимагають для себе гарантій того, що працівники не будуть завдавати шкоди. Для цього перед заселенням збирають попередній внесок (зазвичай від 50 до 200 злотих). Якщо ніяких значних каліцтв житла за час перебування не буде нанесено, то на момент виселення вам повернуть повну суму застави.

Варіант четвертий - часткова оплата житла роботодавцем. У таких великих містах, як Варшава, Краків і т.д. вартість житла значно вище. Оптимальний варіант при таких умовах полягає в тому, що роботодавець вираховує з зарплати частина вартості найнятого житла, залишок вартості погашається за рахунок фірми.

П'ятий варіант - роботодавець допомагає знайти недороге житло, але не бере участі в оплаті його вартості.

Набагато рідше можна потрапити на вакансію, де роботодавець не надає абсолютно ніякої допомоги у вирішенні житлового питання. В такому випадку вам необхідно самостійно знайти проживання.

Для пошуку ви можете скористатися інтернет-ресурсами (міськими сайтами, дошками оголошень). Якщо ви вже перебуваєте в Польщі, то можете скористатися місцевою газетою з безкоштовними оголошеннями. Зрозуміло, для самостійного пошуку житла вам знадобиться знання польської мови на комунікативному рівні, а так само розуміння юридичних нюансів.

Якщо ви віддаєте перевагу аренді квартири, вигідним варіантом буде спочатку знайти сусідів, щоб розділити з ними вартість, адже вартість окремої квартири зазвичай вище 2000 злотих. Зручніше за все буде зробити це ще в Україні. Всі нюанси по зніманню квартири власники відразу обумовлюють і прописують в договорі про оренду. Найчастіше серед вимог власників є передоплата за кілька місяців вперед. Це буде запорукою цілісності всього, що віддається в експлуатацію разом з приміщенням - техніки, водопроводу, меблів. Ви будете нести особисту відповідальність за стан всього цього, а в разі пошкоджень або пропажі вартість буде вилучена з застави.

Самим вигідним варіантом для самостійної оренди житла стане для вас хостел. Це бюджетний варіант готелю, знайти який можна навіть в маленьких містах Польщі. За умовами проживання хостел більше нагадує гуртожиток. Душова і санвузол можуть бути загальними для блоку з 2-3 кімнат, можливо і загальними для всього поверху. Кухня може знаходитися і на іншому поверсі. Іноді на території хостелу може перебувати їдальня з доступними цінами на сніданки та комплексні обіди. Вартість ліжко-місця в кімнаті буде залежати від кількості осіб, що проживають в ній, а так само від місця знаходження і комфортабельності.

Найбільш вигідним варіантом для вас буде проживання в кімнаті з 6-8 спальними місцями. У всіх, навіть найдешевших хостелах, завжди є пральні машини, а так само місце для сушіння випраної білизни. Так само майже у всіх таких приміщеннях є кабельне телебачення та бездротовий інтернет.

Крім того, є можливість зняти кімнату на 2 койко-місця, де можна проживати подружжю. При бажанні двомісну кімнату можна зняти для себе одного, сплативши вартість двох спальних місць.

Звертаємо вашу увагу на те, що співпрацюючи з надійним агентством з працевлаштування, ви можете вибирати вакансії з такими житловими умовами, які вважаєте найбільш підходящими для себе. Пам'ятайте, що вартість житла і участь роботодавця в його оплаті зазвичай відбивається на оплаті вашої праці. Компанія AM Lingwista співпрацює тільки з перевіреними роботодавцями і гарантує роботу в Польщі саме за тими умовами, які були запропоновані вам ще в Україні.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27