Легальна робота в Європі

Як отримати чеську візу?

1795

Все о работе в офисе: очень хорошая зарплата и работа

Для українців Чехія стає однією з найпривабливішою країною для працевлаштування. Зарплата в Чехії значно вища, ніж в Польщі, саме це і приваблює наших співвітчизників при виборі роботи за кордоном. Проте чимало людей задають запитання, як отримати Чеську візу, оскільки існують чутки, що це зробити дуже складно. Ще з 2018 року уряд Чехії збільшив квоту для українських громадян, у зв’язку з цим країна стала значно доступнішою для роботи, а відкрити робочу візу й отримати легальне працевлаштування стало простіше.

З кожним роком Чехія все активніше залучає українців працювати у своїй країні, оскільки в країні не вистачає кваліфікованих спеціалістів та робочих рук. Середня заробітна плата в Чехії – 900 євро в місяць, а думка про те, що українцям платять менше, ніж чехам є хибною. Будь-який іноземець, який хоче працювати в Чехії і має на те підстави, зможе це зробити. У цьому випадку отримання Чеської візи можливе.

Якщо ви бажаєте отримати робочу візу в Чехію, то обов’язково попередньо треба отримати спеціальний дозвіл на роботу. Це стосується тих людей, які не оформлюють трудову карту та Блакитну карту Чехії. Документ ідеально підійде тоді, якщо це робота короткочасна (термін перебування - від 3 місяців до півроку), наприклад, сезонна (збір ягід, робота в теплицях та ін.). Варто пам’ятати, що в такому разі не можна змінювати місце роботи.

Трудова карта дає можливість потенційному працівнику отримати довготривале працевлаштування в Чехії ( але не більше двох років). Основна умова отримання цього документи – це вакансія, заробітна плата на якій не менше 12 200 крон у місяць.

Якщо ви кваліфікований чи дипломований спеціаліст (лікар, програміст та ін..), то зможете відкрити Блакитну карту, за допомогою якої теж можна працевлаштовуватись на довгий термін. Зарплатня має перевищувати середню – це основна умова отримання Блакитної карти.

З введенням безвізового режиму, громадяни України мають право відвідувати Чехію. Це не стосується тих людей, які хочуть отримати роботу в цій країні, оскільки оформлення Чеської візи у разі працевлаштування надалі потрібне.

Щоб отримати Чеську візу потрібно зареєструватись в спеціальній системі попереднього запису (Visapoint), і уже тоді готувати пакет документів у чеське консульство в Україні. З 2018 року українці мають можливість подавати документи в електронному варіанті за допомогою сайту чеського посольства www.mzv.cz/kiev. Процедура подачі не дуже складна, тому її можна здійснити самостійно.

Документи на Чеську візу:

 • Заповнена за всіма вимогами анкета;
 • Закордонний та український паспорти (а також копії усіх сторінок двох паспортів);
 • Два фото для візи (35х45);
 • Свідоцтво про народження та шлюб (другий випадок, якщо воно є);
 • Запрошення від роботодавця (людини, організації, фірми, університету і т.д.);
 • Довідка про відсутність судимості в країні, якій людина перебувала останні пів року;
 • Документальне підтвердження підстав для візи (трудовий договір чи дозвіл від роботодавця);
 • Бронь квитків на транспорт та підтвердження місця проживання (наприклад, бронювання готельного номеру або квартири);
 • Медична страховка (з покриттям на 30 тис. євро);
 • Медична довідка ( при потребі);
 • Інші документи, які підтверджують стабільність вашого фінансового положення.

Також варто пам’ятати про візовий збір, який сплачує громадянин України під час подачі документів (95 Є). Заяву на подачу робочої візи розглядають до 60 днів, іноді цей термін може сягати 90 днів за потреби.

Робоча віза в Чехію – це можливість легально працевлаштуватись в цій країні. Каталог вакансій в Чехії https://eurowork.com.ua/cehia/180 . Працевлаштування в Чехії набуває великої популярності серед громадян України. 

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27