Легальна робота в Європі

Як отримати карту поляка і що вона дає?

2439

Все о работе в офисе: очень хорошая зарплата и работа

Отримати право жити і працювати в Польщі на законних підставах прагнуть багато українців. Для більшості єдиний спосіб залишитися за кордоном - це, попрацювавши за національною візою, отримати карту побиту а потім оформити посвідку на проживання. Однак, якщо у вас є польське коріння, то оптимальним варіантом стає оформлення карти поляка, що дає українцям майже такі ж права, як і полякам.

Що таке карта поляка і як її отримати?

Карта поляка є офіційним польським документом, який видається громадянам інших країн, які підтвердять свій зв'язок з польським народом. Власники карти поляка отримують майже такі ж права, як корінні жителі Польщі, а також деякі пільги. Зокрема, вони мають право безперешкодно відвідувати країну і отримати можливість досконало вивчити польську мову, історію і культуру.

Як документ, карта поляка була заснована в 2007 році. Уже з наступного року вона почала видаватися іноземцям, які довели своє польське походження.

Що потрібно, щоб отримати карту поляка?

Для отримання даного документа повинен бути дотриманий ряд умов:

 • Будь-хто з вашої сім'ї повинен бути громадянином Польщі (це може бути мама, тато, бабуся чи дідусь). Це повинно бути підтверджено документально. Альтернативний варіант: вам необхідно довести, що ви брали активну участь в суспільному житті Польщі і підтримували культурні і мовні традиції країни за останні 3 роки.
 • Знання польської мови не менше, ніж на розмовному рівні, що дозволяє вам вільно спілкуватися на території країни.
 • Наявність українського паспорта (для наших співгромадян).
 • Відсутність посвідки на проживання в Польщі.

Що дає карта поляка?

Ті, хто має карту поляка, отримують цілий ряд прав і можливостей, недоступних для пересічних українців. Основними з них є наступні:

 •  Безкоштовне отримання довгострокової візи, що дозволяє багаторазово перетинати кордон, не маючи додаткових документів (таких як запрошення і т.д.).
 •  Можливість мати офіційну роботу в Польщі без додаткових дозволів або ж займатися підприємницькою діяльністю нарівні з самими поляками.
 •  Безкоштовне отримання екстреної медичної допомоги на тих же умовах, що і громадяни Польщі.
 •  Безкоштовне навчання в освітніх установах країни, передбачене для громадян Польщі. При цьому зберігається можливість отримання стипендії для іноземців, що навчаються в місцевих вузах.
 •  Безкоштовне відвідування державних музеїв країни.
 •  Безкоштовні курси для підвищення рівня володіння польською мовою.
 •  Знижка на проїзд в залізничному транспорті Польщі 37%.
 •  Право на першочергове отримання допомоги, що служить полякам, які проживають за кордоном.

У закон, який регулює отримання карти поляка і права, які вона дає, періодично вносяться різні зміни. В останні роки вони були спрямовані на спрощення отримання документа і збільшення числа пільг для його власників.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27