Легальна робота в Європі

Як отримати польське громадянство українцеві?

5634

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Легально жити і знайти роботу в Польщі прагне чимале число українців. Ті, у кого є польське коріння, оформляють карту поляка, інші - карту побиту і, в підсумку, отримують постійний або тимчасовий вид на проживання. Однак, щоб отримати все повністю права і можливості, передбачені для жителів Польщі, необхідно отримати польське громадянство.

Стати громадянином сусідньої країни не так просто. Якщо для отримання ВНЖ потрібно не так уже й багато, то громадянство дається далеко не всім, навіть власникам карти поляка.

Як отримати польське громадянство українцеві?

На сьогоднішній день існує всього два реальних і легальних способу стати громадянином Польщі.

Перший - якщо вам нададуть громадянство.

Другий - якщо вас визнають громадянином.

Сподіватися на перший спосіб не варто - це велика рідкість, так як надати громадянство має право тільки президент Польщі. Якихось конкретних правил і умов для цього немає, але, як не складно здогадатися, підійти до нього і просто попросити: «а зробіть мене, будь ласка, громадянином вашої країни» - майже не реально.

Для того, щоб президент розглянув вашу кандидатуру, потрібно, як мінімум бути перспективним спортсменом, а ще краще, мати польське коріння і займатися корисною для країни діяльність - популяризувати культуру за межами країни і так далі.

Більша ймовірність стати громадянином Польщі другим способом. Для цього необхідно прожити в країні не менше 3 років (ті, у кого карта поляка - не менше року) по карті резидента або оформивши ПМЖ, після 5 років проживання в країні на основі дозволу на проживання.

У підсумку, щоб вас визнали громадянином Польщі, легально прожити тут потрібно не менше 8 років. Трохи менше термін буде для тих, у кого польське походження або людини, що перебуває в шлюбі з громадянином Польщі.

ВАЖЛИВО

Підводячи підсумки, варто виділити кілька важливих моментів, що стосуються отримання польського громадянства:

Якщо ви не маєте карти поляка або підтвердження польського походження, громадянство країни можна отримати не раніше, ніж через 8 років проживання в Польщі.

Якщо ви створили власний бізнес, відкрили фірму в Польщі - це не гарантія отримання громадянства, а лише один з факторів, який може вплинути на рішення по вашому питанню.

Якщо школу і вуз ви закінчили в Україні, а не в Польщі, то для отримання громадянства необхідно скласти іспит на знання польської мови.

Якщо ви не підтвердите джерело постійного доходу, громадянство вам не дадуть.

Польське громадянство не можна просто «купити». Незважаючи на численні пропозиції за 1-2 тисячі євро придбати бізнес в Польщі з гарантованим отриманням громадянства, ви купите тільки бізнес (не факт, що хороший), а ось чи дадуть вам громадянство все одно залишиться під питанням.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання