Легальна робота в Європі

Як пройти співбесіду в Польщі: 5 основних помилок

3560

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

На роботу в Польщу з кожним роком їде все більшу кількість українців. Очевидна різниця в зарплаті змушує багатьох наших співгромадян залишити рідний дім і поїхати за кордон. Хтось розраховує «зачепитися» в Польщі і отримати там посвідку на проживання, а хтось хоче забезпечити свою сім'ю і повернутися назад.

При цьому, здобувачі часто забувають, що, як і в Україні, за кордоном їм необхідно пройти співбесіду з роботодавцем, особливо, якщо їх робота буде хоч трохи більш кваліфікована, ніж збір врожаю.

Як пройти співбесіду в Польщі?

Як правило, співбесіда з польським роботодавцем українці проходять чисто символічно, відповідаючи за все на кілька запитань. Якщо працівник претендує на посаду спеціаліста, то йому належить довести рівень своєї кваліфікації, різноробочим ж досить просто проявити себе, як готового до праці людини, і на роботу його приймуть.

Основні помилки, які допускають українці на співбесіді в Польщі

Незважаючи на те, що співбесіда для наших працівників проходить в найпростішій формі, здобувачі все одно примудряються зробити безліч помилок, здатних вплинути на рішення роботодавців про рівень зарплати і прийомі на роботу в цілому.

Давайте розглянемо основні з них.

1. Надмірна вимогливість.

Навіть якщо ви є дуже затребуваним фахівцем, не варто нічого надто наполегливо вимагати від роботодавця. Звичайно, не потрібно погоджуватися на перші запропоновані умови і мінімальну зарплату, а й вимагати особисті апартаменти і оплату праці, яку отримують на аналогічній посаді самі поляки, на співбесіді теж не слід

.

2. Спроба «набити собі ціну».

Аналогічно не рекомендується позиціонувати себе як надзвичайно затребуваного співробітника, у якого на вибір 2 десятка вакансій. Особливо не варто такого робити, якщо ви звичайний різноробочий, адже роботодавцю простіше знайти на його місце ще трьох бажаючих, а не вмовляти рядового здобувача зайняти вакантну посаду.

3. Резюме з неправдивими даними.

Однією з найпоширеніших помилок можна назвати надання резюме, дані в якому, м'яко кажучи, прикрашені. Чомусь багато претендентів вважають, що, якщо вони напишуть, що мають вагомий досвід роботи на Україні, то перевіряти це ніхто не буде, а тому писати в цій графі можна що завгодно.

Перевіряти вас, дійсно, навряд чи хтось стане, але вже з перших днів роботи буде ясно, що ви вмієте, а що ні. А найчастіше, наявність необхідних знань і умінь роботодавець без праці визначить за відповідями на його питання.

4. Спроба натиснути на жалість.

Поляки-роботодавці прекрасно знають, яка ситуація на ринку праці в Україні і що ви до них приїхали не від хорошого життя. Не варто зайвий раз нагадувати, як вам складно, як потрібна робота і скільки дітей потрібно прогодувати. Результат подібних скарг буде рівно протилежний від очікуваного: переконавшись, що вибору особливого у вас немає, роботодавець може запропонувати аж ніяк не найвигідніші умови працевлаштування, так як буде знати, що ви все одно погодьтеся.

5. Обговорення минулих роботодавців.

Навіть якщо ви в Польщі не вперше, і раніше доводилося працювати з недобросовісними роботодавцями, розповідати про це не варто. По крайней мере, не потрібно говорити про них в негативному ключі, а найкраще тему роботи не піднімати зовсім, якщо тільки ви не говорите про неї, як про власний досвід.

Таким чином, часом найпростіші речі можуть коштувати здобувачеві кількох злотих з зарплати або й зовсім самого робочого місця. Найкраще проявити себе як спокійного, працьовитого і ділової людини, готового відповідально підійти до роботи і розраховує на гідну винагороду за працю.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання