Легальна робота в Європі

Як українцям "заробити" на пенсію, працюючи в Польщі?

7549

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

За останні кілька років число українців, які виїхали на роботу в Польщу, зросла в багато разів. Тенденцій продовжує рости, а працездатне населення, не замислюючись, відмовляється від офіційного працевлаштування вдома і відправляється на пошуки більш високих зарплат за кордон. При цьому, далеко не всі з них замислюються про майбутнє, яке здається ще дуже далеким - про пенсію.

Питання, чи зможуть заробітчани, які прожили багато років за кордоном, розраховувати на пенсійні виплати в Україні, дуже важливе, адже вони надаються тільки тим, хто має не менше 15 років страхового стажу. Але як бути тим, чия робота була не офіційною, а в Польщі податки відводилися саме тій державі, а не рідній?

Як українцям «заробити» пенсію, працюючи в Польщі?

Найбільш реальний і повністю законний спосіб отримати страховий стаж, не працюючи в Україні - це самостійна участь у пенсійному страхуванні. Тобто, сплата внесків не у вигляді стандартних відрахувань із зарплати, а особиста.

Щоб взяти участь у програмі слід підписати відповідний договір з Пенсійним фондом України. Згідно з ним, ви будете щомісяця робити внесок, що становить 22% від мінімальної зарплати. На сьогоднішній день це 704 грн.

Польський і український пенсійний фонд взаємодіють

Якщо українці працюють в Польщі на постійній основі, вони стають частиною польської системи пенсійного страхування. Відповідно, внесок обчислюється із зарплати, а при виході на пенсію за кордоном, працівник може розраховувати на облік робочого стажу як на території однієї, так і іншої країни.

Що стосується розміру пенсії, то з української стажу виплати будуть розраховуватися відповідно до українського законодавства, а за польським - з польським.

Якщо ситуація складається так, що українець виїжджає на ПМЖ в Польщу вже пенсіонером, то разом з ним «переїжджає» і пенсія. Для цього буде потрібно звернутися до Пенсійного фонду за місцем проживання і заповнити деякі документи.

Пенсія на новому місці проживання буде виплачуватися в тому ж розмірі, тільки в національній грошовій одиниці, відповідно до курсу НБУ.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27