Легальна робота в Європі

Як захистити свої трудові права за кордоном?

1646

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Спад доходів і численне безробіття змушує багатьох українців відправлятися на заробітки за кордон, а особливо в Польщу. Дуже часто, замість хороших зарплат і можливості заробити, наших земляків чекає суцільний обман. Саме, про "підводні" камені роботи за кордоном та як вберегти себе від недобросовісних роботодавців, ми розповімо в сьогоднішній статті.

З якими труднощами стикаються українці за кордоном?

Бувають випадки, що заплативши за послуги посередника, виготовивши вже всі документи, людей відправляють у зовсім інше місто і пропонують не ту роботу: важчу і шкідливу для здоров'я. В результаті, люди просто залишаються працювати так, як заплатили вже гроші за вакансію, витратили масу часу на виготовлення документів і хочуть хоча б відпрацювати витрачені кошти. Також, бувають випадки, коли людям обіцяють роботу, де "все включено": житло, харчування, страховка і медогляд, а потім вираховують все це з зарплати, і виходить вже не 3000 злотих на руки, а тільки 2500. Різниця все ж суттєва.

Як і хто зазвичай наживається на заробітчанах?

Як би це прикро не звучало, але в першу чергу на українцях та інших працівниках з СНД наживаються самі ж співвітчизники. Зараз, з'являється багато лже-агентств, які пропонують свої послуги з працевлаштування за кордоном, беруть за це величезні суми, надають "вигадані" сертифікати і ліцензії. Також, часто трапляється, що працівник потрапляє все ж на роботу, але отримує за свою працю "копійки", а посередники реально отримують їх зарплату. Звичайно ж, обдурити може і сам роботодавець, що не виплачує зарплати і постійно змінює працівників. Охочих працювати за кордоном не меншає, а стає тільки більше.

Як забезпечити собі хорошу роботу за кордоном?

Найоптимальнішим варіантом буде знайти перевіреного роботодавця або агентство з працевлаштування, яке можуть порадити Ваші знайомі або рідні, почитати відгуки в Інтернеті про цю компанію. Якщо компанія надає сертифікат та ліцензію, то можна перевірити її наявність на сайті Міністерства соціальної політики.

Не варто довіряти випадковим знайомим, оголошенням, де обіцяються величезні гроші за легку роботи. Завжди потрібно укладати трудовий договір, але перед тим уважно його прочитати. Якщо і це у Вас не викликає довіри, тоді для підстраховки потрібно мати друзів або знайомих в Польщі, а краще в тому місті, де плануєте працювати.

Поради українцям при виїзді на роботу за кордон

Влаштовуватися на роботу завжди потрібно офіційно, а по приїзді по можливості легалізувати свою працю. Не варто працювати без підтверджуючих документів, тому, що в разі недобросовісності роботодавця, ніхто не зможе нічого довести. Звичайно, це будуть додаткові витрати, але все окупиться протягом перших двох тижнів, а Ви будете впевнені, що отримаєте гідну оплату за свою працю.

Що робити в разі втрати документів за кордоном?

В першу чергу варто звернутися в українське консульство.

Завжди перед виїздом за кордон дізнавайтеся адреси та контактні телефони найближчих посольств і консульств!

У разі пограбування або втрати документів, спочатку повідомте поліцію, а потім, походу розвитку подій. потрібно звернутися в українську установу для допомоги або відновлення документів.

Перед поїздкою на роботу, потрібно в першу чергу перевірити надійність посередника і роботодавця, дізнатися якомога більше інформації про саму компанію (якщо вирушаєте на роботу через агентство). Пам'ятайте, про трудовий договір і легальну роботу в Польщі без посередників. Якщо будете дотримуватися правил, тоді у Вас все вийде!

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27