Легальна робота в Європі

Як завести домашню тваринку в Польщі?

772

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Жителі будь-якої країни мають своїх домашніх улюбленців, тому поляки не виняток. Дуже часто трапляється, що українці, які перебувають на роботі в Польщі тривалий період або вже переїхали до сусідньої країни, не знають, як завести домашню тварину, щоб це було законно та не проблематично. В Польщі, як і в інших країнах Євросоюзу, є свої правила придбання та утримування домашніх тварин. На відміну від України, де це зробити доволі просто, в Польщі є свої нюанси. Саме сьогодні їх і розглянемо.

Закон про охорону прав тварин зобов’язує всіх, хто бере собі тваринку, підписати спеціальний договір про всиновлення (umowa adopcji). Ця процедура передбачає виконання певних правил. Насамперед, людина, яка всиновляє тваринку, повинна досягти повноліття та мати відповідні документи, які підтверджують її особу. Для іноземців, зокрема й українців, які перебувають на території Польщі, треба показати дозвіл на легальне перебування в країні. Якщо людина порушує Закон про охорону прав тварин, то їй може загрожувати не лише чималий штраф, а й кримінальна відповідальність.

В договорі адопції розписані всі обов’язки опікуна, який повинен він виконувати (забезпечення тварини в належних умовах, вчасне годування їжею, надання житла, ветеринарною допомогою).

Договір адопції підписується обов’язково! Не важливо, чи купуєте ви тваринку, чи вам її дарують, чи берете з притулку. Це важливий аспект в законодавстві Польщі.

Є різні варіанти для отримання домашньої тваринки. Найпоширеніший варіант в Польщі – це взяти тваринку з притулку.

 Основні правила передачі тваринки опікуну:

  • Тваринка може передаватися з притулку тільки після карантину;
  • Тварина повинна мати всі необхідні щеплення, бути стерилізованою й мати хороше здоров’я. Окрім того повинна бути книжка-здоров’я. Однак є певні винятки: якщо тваринка має дефекти здоров’я з народження, то вона може бути не стерилізованою. Проте опікун підписує контракт, в якому прописано, що тварина не буде розмножуватися;
  • Тваринку може взяти той опікун, який може забезпечити належне життя домашньому улюбленцю;
  • Важливо, щоб опікун зареєстрував свого улюбленця в органах місцевої влади.

Що повинен зробити опікун, щоб «всиновити» тваринку?

  • Підписати спеціальний договір про передачу тварини;
  • Ознайомитись з книжкою-здоров’я тваринки та відвести на плановий огляд до ветеринара;
  • Мати з собою намордник, повідок чи клітку для транспортування тваринки.

Якщо ви наважились взяти тваринку з притулку, то потрібно заповнити анкету, де потрібно відповісти на стандартні питання: де проживаєте? Чи мали до того домашнього улюбленця? Скільки часу на день проводите на роботі? І т.д. Якщо ваша анкета сподобається працівникам притулку, то вам назначать зустріч у вашому будинку, щоб побачити в яких умовах ви проживаєте і чи підійдуть вони для майбутньої тваринки. Трапляються випадки, коли волонтери притулку можуть відмовити, якщо вважають, що ви не підходите як опікун.

Для тих, хто бажає мати нестерилізовану тваринку, щоб розводити, варто звернутись до приватних осіб. Однак спочатку потрібно впевнитись, чи має домашня тваринка всі необхідні щеплення та документи. Можна придбати домашнього улюбленця й у професійних розвідників, проте ціна такої тваринки часто досить висока і не всім «по кишені».

Перед тим, як вирішити, чи брати вам тваринку, чи ні, потрібно зважити всі свої витрати. Утримувати в Польщі котика чи песика задоволення не з дешевих. Зауважте, що в Польщі діє податок на собаку (не нижче 121 злоту на рік), якщо собаки дві – відповідно більший податок. Від цього податку звільняються люди похилого віку, інваліди, фермери. Податків на котів в Польщі немає.

Вартість ветеринарних послуг в сусідній країні теж недешеві. Кожен опікун повинен виготовити паспорт для свого улюбленця та зробити всі рекомендовані щеплення. Паспорт для тварин в середньому коштує від 100 злотих, а стерилізація – для кота – 100 злотих, для собаки – 400 злотих.

Зрозуміло, що процес оформлення всіх документів непростий. Опікун повинен зважати на всі обставини й матеріальне становище для того, щоб завести тваринку. І пам’ятайте, що тваринки – наші друзі, тому варто бути відповідальними за свої вчинки!

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27