Легальна робота в Європі

Які документи потрібні для роботи водієм в Польщі?

15550

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Робота водієм в Польщі для українців приваблива, але не так легко досяжна, як інші вакансії. Основні складнощі полягають у вимогах до досвіду майбутнього працівника і наявності у нього різних документів.

Що стосується досвіду, то тут умови можуть відрізнятися: на одні вакансії досить водійського стажу по Україні і країнам СНД, а на інші обов'язково потрібен досвід по дорогах Європи.

Документи для водія в Польщі строго регламентовані. Їх список залежить від того, яким транспортним засобом буде керувати людина і що йому належить перевозити.

Які документи потрібні водієві в Польщі?

Давайте розберемося з основними видами документів, які будуть потрібні українським водіям, вирішившим поїхати на роботу в Польщу.

1. Карта до тахографа (ЧІП)

У Польщі вам обов'язково потрібно цифрова карта до тахографа. Отримати її можна як вдома, так і за кордоном. Але рекомендується подбати про все ще в Україні, так як тут її видають на 5 років, а в Польщі дію чіпа закінчиться разом з вашою візою. Виняток буває тільки в тому випадку, якщо за кордоном ви поміняєте свої права на місцеві, а вже до них оформите карту. Тоді термін її дії також складе 5 років.

2. Курс на перевезення вантажів

Поїхавши працювати в Польщу водієм, будьте готові пройти спеціальний навчальний курс на перевезення вантажів. Тривати він всього кілька днів, але дає чимало базової, але корисної інформації - про кріплення вантажів, техніки безпеки і так далі.

Сертифікат про проходження курсів діє 5 років. Його наявність необхідна для отримання водійського посвідчення за кодом 95.

3. Тести з психотехніки

Ці тести стають непростим випробуванням для українських водіїв. Не встигли ми пройти їх, вони не отримують право їздити по польських дорогах, а пройти буває досить складно, так як оцінюються не знання, а вмінням швидко реагувати, пристосовуватися, навчатися і так далі.

4. Медична довідка

У Польщі українським водіям доведеться в обов'язковому порядку пройти медкомісію для отримання довідки про відсутність протипоказань для водіння транспортного засобу. До слова, без проходження вищеназваних тестів по психотехніки, до неї навіть не допускають, але отримати довідку порівняно не так складно, якщо насправді немає якихось серйозних проблем зі здоров'ям.

5. Довідка про несудимість

Влаштовуючись на легальну роботу в транспортну компанію в Польщі, вам також належить надати довідку про несудимість на території цієї країни. Отримає її можна за кілька хвилин в будь-якому з польських окружних судів.

6. Свідоцтво водія

Оформляється даний документ для водія в Польщі, вже після його працевлаштування. Компанія, яка прийняла закордонного працівника в свій штат, подає дані про нього в Головну Інспекцію Дорожнього Транспорту. Через 1-2 тиждень, видається свідоцтво водія, закріплене за конкретною фірмою. Без нього іноземним водіям забороняється займатися перевезеннями на території Польщі.

Додаткові документи можуть знадобитися водіям, які займаються перевезенням людей або небезпечних вантажів, а водій-міжнародник в Польщі повинен мати відкритий доступ в інші країни.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання