Легальна робота в Європі

Карта Поляка: як отримати документ після змін у 2018 році?

2788

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Стало складніше отримати Карту Поляка на основі фальсифікованих документів. Завдяки поправкам в законі, які вступили в силу зовсім недавно, збільшилася фінансова допомога для репатріантів.

Карта Поляка видається людям, які мають польське коріння і громадянство однієї з 15 країн колишнього СРСР. Вона надає численні переваги, наприклад: безкоштовне навчання в польських школах і університетах, безкоштовне лікування, роботу в Польщі і дає можливість відкрити власний бізнес на території Польщі.

Відповідно до закону з 2007 року про Карту Поляка, цей документ видавався кожному, хто міг довести, що принаймні один з його батьків, бабусь і дідусів або обох прабабусь і прадідусів мали польське громадянство. Тепер кандидатам, щоб отримати Карту Поляка не потрібно підтверджувати громадянство родичів, потрібно лише довести, що предки мали польську національність.

Проте, Карта Поляка все ще може бути отримана тими, хто надає докази, що останні три роки активно брали участь в заходах у польських клубах. З 2007 року було видано близько 170 000 карт, з яких 75 000 для білорусів і 70 000 для українців.

Такі зміни відбулися через те, що було зафіксовано багато випадків шахрайства, в результаті чого Карта Поляка видавалася людям, які не мали ніякого відношення до Польщі. Згідно попередніх критеріїв, Карта Поляка могла бути видана нащадкам кожного громадянина Речі Посполитої, а отже, й іншої національності, чиї предки були лише громадянами Республіки Польща. В Інтернеті можна навіть знайти ціни підробленої Карти Поляка.

Додатково до змін в правилах видачі Карти Поляка, законодавство Польщі також вводить нове визначення «найближчих родичів репатріантів» і нові форми допомоги, в тому числі фінансову підтримку. Національна віза для репатріації може бути видана чоловікові, дружині або нащадкові до четвертого коліна. Їх фінансова допомога була збільшена до 25 000 польських злотих.

У польському бюджеті виділили 470 мільйонів злотих на фінансову допомогу для тих, хто буде повертатися до Польщі.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27