Легальна робота в Європі

Кому і чому можуть заборонити виїжджати за кордон?

25554

Все о работе в офисе: очень хорошая зарплата и работа

Перед тим, як відправиться на роботу в іншу країну потрібно дізнатися чи можна Вам виїжджати з України за кордон. Адже існують ситуації, які обмежують виїзд українських громадян за межі держави: непогашений кредит, несплачені аліменти, штрафи та інше. Які існують обмеження виїзду за кордон для українців в 2018? Чи діють ці заборони в умовах безвізового режиму? Ця стаття буде вам корисна, якщо ви шукаєте роботу в Польщі.

Які можуть бути обмеження виїзду за кордон?

Заборонити виїжджати за межі України можуть тільки в судовому порядку, якщо підсудний відмовляється виконувати свої обов'язки. Або ж існують підстави, які ведуть до тимчасової заборони виїзду на підставі Закону України:

 • Якщо людина володіє знаннями, які є державною таємницею;
 • Якщо є відомості про несплату аліментів або наявність неврегульованих суднових суперечок, боргів в банку і т.д .;
 • Якщо проти громадянина є порушена кримінальна справа;
 • Якщо громадянин, в момент виїзду за кордон, відбуває покарання за проступок або злочин;
 • Якщо подає неправдиву інформацію;
 • Якщо у громадянина відсутні документи про відстрочку виконання військової служби;
 • Якщо громадянин у судовому порядку визнаний рецидивістом.

Чи є обмеження виїзду за кордон боржникам банків в Україні?

Ще раз повторимося, що обмежити виїзд за кордон за борги можна тільки в судовому порядку, і тільки якщо позичальник ухиляється від оплати кредиту.

Якщо Ви завжди своєчасно оплачуєте кредит або ж рідко допускаєте прострочення, то не варто переживати, вас обов'язково випустять за кордон.

Але, якщо по кредиту є певна постанова суду на стягнення заборгованості, ви багато разів отримували листи, то суд може заборонити виїзди за кордон навіть без повідомлення вас про прийняте рішення, незалежно від суми боргу. У такому випадку, ви повинні перевірити це, щоб потім не було неприємних несподіванок.

Чи є обмеження на виїзд за кордон боржникам по аліментах?

У 2018 році вступив в силу наступний закон, який захищає права дитини і стосується він заборгованостей зі сплати аліментів. Даний закон поширюється на всіх громадян, які мають аліментну заборгованість сукупну більше 6 місяців.

Раніше, щоб обмежити виїзди за кордон, потрібно було мати рішення суду про невиїзд. Тепер же, обмежити виїзд за кордон, тим, котрі не оплачували аліменти більше 6 місяців, можна навіть без рішення суду. Після оплати заборгованостей, ці заборони переглядаються судом і повинні бути зняті з боржника.

Існують також обмеження виїзду з України через штрафи через порушення ПДР або через борги за несплату комунальних послуг. Такі обмеження трапляються вкрай рідко. Але, насправді, бувають події, коли не випускають з України боржників, які мають несплачені штрафи за порушення ПДР. Зокрема, державні служби і в новинах повідомляють, що рішення про невиїзд суди почали вже друкувати «стопками».

Але, головне: для обмеження виїзду за кордон потрібно лише рішення суду, яке обмежує вільне пересування боржника.

Де подивитися і як дізнатися обмеження виїзду за кордон?

Ще в 2017 році, громадяни України мали можливість перевірити таку інформацію онлайн з бази обмежень виїзду за кордон, не залишаючи дім. Потрібно було тільки залишити заявку в електронній формі на сайті прикордонної служби.

Тепер же, щоб отримати відповідь на питання «Чи є обмеження на виїзд за кордон?» потрібно відправити запит в письмовій формі поштою або віднести особисто до приймальної ДПСУ.

Така інформація надається для фізичної особи абсолютно безкоштовно. Ось приклад бланку, як потрібно написати заяву:

У заяві потрібно вказати:

 • Прізвище, ім'я та по-батькові заявника;
 • Місце проживання;
 • Прохання про надання інформації;
 • Підпис заявника із зазначенням дати;
 • Необхідно додати ксерокопію паспорта громадянина України.

Заява розглядається не більше одного місяця. При потребі, термін розгляду може затягнутися, але в цілому не може перевищити 45 днів. Відповідь приходить заявнику в письмовій формі поштою або відбирається особисто в приймальні.

Отже, якщо людина знає, що є певні судові рішення про стягнення коштів або ж непогашений кредит в банку, радимо ще до поїздки за кордон впевнитися, що немає заборони виїзду. В іншому випадку, буде відомо про заборону виїзду вже безпосередньо на кордоні, що буде неприємною несподіванкою.

Оскарження заборони виїзду

Щоб оскаржити рішення заборони про невиїзд з країни, кожен громадянин України може подати оскарження в формі заяви в апеляційний суд. Термін розгляду заявки - 5 днів з моменту отримання судового рішення.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27