Легальна робота в Європі

Хто може отримати дозвіл резидента ЄС на довготривале перебування?

450

Все о работе в офисе: очень хорошая зарплата и работа

Українці, які працевлаштовані у європейських країнах, звикають до нового життя, прагнуть переїхати до Європи назавжди або на тривалий термін. Зробити це не так просто, однак можливо будь-якій людині з нашої держави. Дозвіл резидента – це документ, який надає можливість іноземцю легально перебувати на території Європейського Союзу тривалий період, зокрема 5 років.

Є ряд умов, яких повинен дотримуватись іноземець, аби стати резидентом ЄС. Це наступні умови:

 • Іноземець має легальний та стабільний дохід у європейській країні, повністю забезпечує своє проживання та проживання членів сім’ї у державі (якщо члени сім’ї проживають разом з іноземцем);
 • Наявність в іноземця відповідного медичного страхування відповідно до закону про фінансування медичного страхування від 27 серпня 2004 року;
 • Має підтвердження знання іноземної мови. Зокрема для Польщі – знання польської мови.

Для підтвердження знань польської мови, потрібно отримати відповідний сертифікат, який видається Державною Комісією по Сертифікації Знання Польської Мови ( не менше рівня В1). Підійде також документ, який підтверджує знання мови в польськомовній школі, закінченій на території Польщі або за кордоном.

У якому випадку не зараховується період перебування іноземця до 5-тилітнього на території Польщі?

 1. Коли іноземець перебуває на території держави на основі Шенгенської візи, яка дає змогу в’їжджати лише на територію Польщі й там перебувати по гуманітарним причинам;
 2. Коли іноземець навчається в Польщі;
 3. Коли іноземець повинен повернутись, проте термін ще не закінчився;
 4. Коли іноземець вимушений покинути Польщу, навіть у випадку відмови у видачі дозволу на перебування;
 5. Коли іноземець є членом дипломатичної місії чи консульської установи іншої держави.

Перебування іноземного громадянина, яке є основою для отримання дозволу на довготривале перебування, вважається безперервним, якщо не одна з перерв в ньому:

 • Не перевищує 6-ти місяців, а термін всіх перерв не перевищує 10-ти місяців на території РП;
 • Не перевищує 12-ти місяців, а термін всіх перерв не перевищує 18-ти місяців в терміні перебування в іншій країні ЄС, маючи дозвіл на працю чи підвищення кваліфікації.

Маючи відповідний документ резидента ЄС, іноземці можуть повноцінно влаштовувати власне життя та кар’єру за кордоном. Однак навіть з цим документом, на території Польщі іноземець повинен мати дозвіл на проживання та працю, які підтверджуватимуть легальну діяльність людини.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27