Легальна робота в Європі

MÓWIMY PO-POLSKU: як позбутися акценту в польській мові

2078

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Слов’янські мови визнано одними з найскладніших в світі не тільки через граматику, ай вимову. Тому не дивно, коли українець починає вивчати польську мову, здається, таку близьку для нас, виникають проблеми з вимовою деяких звуків. Звідси і виникає так званий акцент.

Акцент – це певна помилка, яка виникає у мовлені людини. Коли іноземець говорить, і в його мовлені відчувається акцент, то це може різати слух полякам, а інколи – вони не розуміють деякі слова у розмові. За типом акценту поляки можуть розрізняти з якої країни приїхала людина: польська мова українця істотно відрізняється, приміром, від польської мови італійця. Звісно ж, є певна частина українців, які пишаються своїм східним акцентом, і цим самим відрізняються від корінних жителів. Однак чимало іноземців таки задумується: чи реально позбавитись акценту в польській мові?

По-польськи без акценту говорити важко, і не всі можуть його позбавитися відразу. Щоб зрозуміти, як позбавитися від акценту в польській мові, потрібно проаналізувати типові помилки, які роблять люди, котрі вивчають польську мову.

Вимова звуків Ł і L

Щоб не виникало труднощів під час вимови цих звуків, потрібно розібратися, яка між ними різниця. Точного аналога в польській мові українського /л/ немає, тому вживають /Ł/ і /L/.

/Ł/ - твердий звук, який вимовляється без участі язика, лише за допомогою губ. Цей звук щось середнє між українським /л/ та /в/ (łopata, łapa, ławka).

/L/ - у польській завжди м’який, тому вимовляється через дотик кінчика язика до піднебіння (lustro, polewaczka, lalka).

Вимова м’яких звуків ć, ź, ś

Варто пам’ятати, що м’які ć, ź, ś відрізняються своєю вимовою від українських /зь/, /ць/, /сь/. В польській мові ці звуки вимовляються так: późno [пуж’’но] – пізно; сіаsto [ч’’асто] – тісто; siedem [ш’’eдем] – сім.

Звук ґ - /g/

Чимало людей замість звука - /ґ/ (/g/) говорять /г/, в чому і полягає велика помилка, бо в поляків звука /г/ взагалі не існує і він не притаманний для їхньої мови.

Вимова /cz/ - /ч/

Найбільша проблема для російськомовних, оскільки в російській мові немає твердого звука /ч/, на відміну від української та польської мов. Тому для українців, котрі добре володіють рідною мовою, буде значно простіше вимовляти цей звук. Запам’ятайте, в польській мові /cz/ вимовляється твердо, наприклад [czytać] (читати) – [читачь], а не [чітачь].

Наголос

Наголос в польській мові досить простий, він завжди припадає на другий склад з кінця, одначе існують винятки з цього правила, проте їх не так багато, як, приміром, в українській мові.

Для того, щоб позбутися або запобігти акценту пропонуємо декілька порад:

  • Вивчаючи мову з нуля, більше часу займатися вимовою звуків, говорити чітко та повільно.
  • Носій польської мови найкраще зможе розвинути вашу вимову та вказати на ваші помилки.
  • Слухати польську музику та дивитися кіно в оригіналі.
  • Читати текти в голос.

Сподіваємось, що наші поради допоможуть вам під час вивчення мови, проте варто пам’ятати, щоб покращити рівень мови потрібен час та бажання вчитися. Якщо ви ще не встигли вивчити польську, то наша компанія пропонує широкий вибір вакансій в Польщі без знання мови. Перебуваючи вже в самій Польщі, ви матимете змогу вивчати мову безпосередньо в середовищі.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27