Легальна робота в Європі

MÓWIMY PO-POLSKU: вчимо мову за допомогою пісень

1320

Все о работе в офисе: очень хорошая зарплата и работа

Неодноразово згадували про те, щоб розуміти польську мову, потрібно більше часу проводити в самому середовищі, або ж штучно ним себе оточувати. Кожен з нас час від часу слухає музику, а дехто й взагалі – не може без неї жити. Тому навіть слухати улюблені пісні можна з користю. Звісно ж, якщо вони мовою оригіналу. Вивчати польську мову за допомогою прослуховування та заучування пісень – спосіб неординарний, проте надзвичайно дієвий. Головне, що він не займає багато часу, займаючись навіть по годині в день, можна досягти чималих успіхів. То які ж переваги має цей метод вивчення мови?

Переваги:

 • Пісні складаються з коротких речень, розуміння яких нескладне.
 • Пісні не великі за обсягом, проте навіть в такому короткому тексті є певний сюжет, який викликає у вас певні асоціації. Це допомагає запам’ятовувати складні конструкції.
 • Пісні допомагають краще сконцентруватися та сприймати розмовну польську мову на слух.
 • Пісні сприяють збільшенню словникового запасу.

Як правильно вивчати мову за допомогою пісень?

 • Спершу потрібно обрати пісню, яку будете розбирати. Зважте на те, що пісня повинна вам подобатись, оскільки прослухати її потрібно не один раз.
 • Під час першого прослуховування з’ясуйте, які слова вам зрозумілі, а які ні.
 • Після першого прослуховування відкрийте перед собою текст пісні, щоб закріпити розмежування відомих та невідомих слів. Якщо ви використовуйте YouTube для прослуховування музики, то використовуйте польські субтитри, це полегшить процес розуміння.
 • З’ясуйте значення невідомих для вас слів. Повторіть їх декілька раз, щоб навчитись правильно вимовляти.

 • Намагайтесь відтворювати текст вслід за виконавцем, щоб вдосконалити свою вимову.
 • Не зупиняйтесь на одній пісні, але й не перевантажуйте упродовж одного заняття. Для початку вистачить розібрати 2-3 пісні.
 • Кожного разу, коли використовуєте пісні для вивчення мови, повторюйте пісні, які раніше прослуховували. Наприклад, упродовж тижня, або навіть місяць. Це гарантовано дасть вам змогу вивчити текст, а в перспективі – розпізнавати відомі слова в інших текстах.

Яку ж музику полюбляють поляки?

В Польщі є чимало цікавих виконавців, які популярні не лише в своїй країні, а й за її межами. Однак в Польщі домінує один із жанрів музики, який підриває YouTube і до сьогоднішнього дня. Disco polo з’явився в Польщі в 80-х ХХ сторіччя, і упродовж скількох років не втратив своєї популярності. Молоді польські виконавці з радістю творять музику в цьому жанрі. Disco polo – це різновид танцювальної музики, надзвичайно веселий та драйвовий.

Пропонуємо вам підбірку з декількох пісень, які можуть стати для вас стартом у вивченні польської мови за допомогою пісень

After Party - Nie daj życiu się

Sarsa - Motyle i ćmy

Akcent - Przez Twe Oczy Zielone

Ania Dabrowska - Porady Na Zdrady

Weekend - Ona Tańczy Dla Mnie

Piękni i Młodzi - Przeznaczeni

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27