Легальна робота в Європі

Mówimy po polsku: на якому рівні польської мови ви зараз?

7579

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Сьогодні, починаємо рубрику "Mówimy po polsku", що в перекладі з польської означає "Розмовляємо польською". Знання польської мови будуть корисні для кожного, хто їде на навчання, в туристичних цілях або ж на роботу в Польщу. Навіть, знаючи польську мову вже на мінімальному рівні, кожен зможе розраховувати на більш високооплачувану роботу.

У різних оголошеннях, навіть якщо мова йде про оголошення з роботою, роботодавці іноді вказують необхідний "рівень володіння польською мовою", а після цього буква і цифра. Що ж означають ці символи? Як визначити на якому рівні знання мови ви перебуваєте зараз? У сьогоднішній статті, постараємося пояснити, якими знаннями повинен володіти іноземець, який вивчає польську мову, на кожному рівні.

Отже, існує єдина система володіння мовою в якій є 3 категорії: A, B, C. Додатково до цього, кожен рівень ще ділиться на два рівні - 1 і 2. Тобто, кожен рівень буде позначатися наступним способом - А1 або А2, В1 або В2 і С1 або С2. На кожному рівні виставляються певні вимоги: вміння, словниковий запас, розмовні теми, знання граматичних і синтаксичних конструкцій.

Рівень А1 - початковий рівень знання мови. Такий рівень є найскладнішим, адже на даному етапі кожна людина починає навчання з нуля. Що потрібно знати на даному рівні? Прості синтаксичні конструкції і елементарну граматику. Потрібно вже вміти сприймати тексти на слух, розповісти про себе простими конструкціями і читати без помилок. На даному етапі потрібно знати близько 1000 польських слів. Іноземець повинен вміти ставити основні питання де хтось проживає, скільки років, як звати і т.д.

Рівень А2 - другий рівень базової польської мови. Іноземець повинен вміти висловлюватися на знайомі прості теми, підтримати розмову і зрозуміти співрозмовника. При цьому, потрібно граматично правильно висловлюватися: правильно вживати відмінки і числа. Іноземець повинен вміти поговорити з носієм мови і здійснювати простий обмін інформацією, а також знати прості фрази, пов'язані з повсякденним життям. Кількість вивчених слів повинна налічувати близько 2000. На даному етапі потрібно вже могти написати e-mail і листівку.

Рівень В1 - є третім рівнем володіння польської мови і першим з двох проміжних рівнів. На цьому рівні словниковий запас повинен бути не менше 2500 слів. Помилки повинні бути зведені до мінімуму. Самостійно і без підказок, іноземець повинен вміти описати події і свої плани, поговорити на загальні теми, а також зрозуміти і відповісти на основні питання.

Рівень В2 - четвертий рівень польської мови. На даному етапі, потрібно вже добре виражатися, а також знати близько 4000 слів. Потрібно висловлюватися вже взагалі без помилок або звести їх до максимального мінімуму. Іноземець вже пише без помилок на різні теми, без проблемно спілкується польською мовою, а також може зрозуміти сенс важких текстів, а також абстрактні пропозиції. Одне речення іноземець повинен вміти сказати різними способами і словами.

Рівень С1 - прогресивний рівень володіння мовою. Іноземець повинен розуміти складні тексти, помічати приховані значення, виражатися опосередковано. Він повинен вміти практично вільно розмовляти, спонтанно, без особливих труднощів знаходити правильні формулювання, а також вільно розмовляє польською мовою в соціальних мережах, освітній або професійній сферах. Він може сформулювати чіткі, добре структуровані, докладні, що стосуються складних проблем, усні або письмові пропозиції. Також, потрібно грамотно використовувати фразеологізми, розуміти архаїзми. Він повинен знати які існують діалекти, а також вміти їх розрізняти.

Рівень С2 - професійний рівень, вільне володіння мовою. Людина, яка говорить на цьому рівні, може безпроблемно все розуміти, що чує або читає. Вона може узагальнювати інформацію з різних письмових або усних джерел, послідовно відтворювати тези і пояснення, що містяться в них. Вона може висловлювати свої думки спонтанно і точно, тонко диференціюючи відтінки сенсу навіть в найбільш складних твердженнях.

Деякі лінгвісти, вважають, що вільно володіти можна тільки єдиною мовою в світі - рідною. Тому, вкрай складно досягти рівня С2. Але, це не означає, що це нереально так, як кожна людина індивідуальна і завжди є до чого прагнути.

Зараз, ви можете перевірити рівень знання польської мови за допомогою он-лайн тесту.

Тут можете знайти російсько-польський словник.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27