Легальна робота в Європі

Нерухомість в Польщі: як купити житло?

1082

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

З кожним роком все більше українців цікавиться цінами на нерухомість в Польщі, оскільки люди їдуть на роботу в Польщу, а потім вирішують лишитися жити в цій країні. У 2014 році українці купили 418 квартир і, згідно з рапортом Міністерства Внутрішніх Справ Польщі, посіли друге місце серед продажу житла іноземцям, поступившись лише Німеччині, то вже через рік, у 2015 цей показник виріс на 20-30%, а у 2016 році українці таки випередили за цим показником німців. У 2017 році громадяни України купили понад 70 тисяч квадратних метрів житла.

2017 рік побив усі рекорди - минулого року громадяни України купили у Польщі 70 тисяч квадратних метрів житла. У 2018 році показник продовжує рости, оскільки Польща серед всіх країн Євросоюзу пропонує найвигідніші ціни на нерухомість.

Яка ціна квартир та будинків у Польщі?

Ринок нерухомості Польщі стрімко розвивається. Кількість пропозицій житла в Польщі б’є рекорди попередніх років і продовжує зростати. Це цікавить інвесторів і потенційних покупців. Щоб уникнути знецінення своїх заощаджень на фоні девальвації гривні, українці намагаються знайти їм застосування, а капіталовкладення в нерухомість завжди були одними із найбезпечніших та найприбутковіших. Це одна з причин, чому українці так активно купують житло в Польщі.

В середньому, квадратний метр житла в Польщі обійдеться в 7 разів дешевше ніж у Лондоні та в 5 разів дешевше ніж в Парижі. Навіть не зважаючи на підвищення і нестабільність курсу валют, часто житло там дешевше, аніж аналогічне в Україні. До того ж, покупка житла закордоном – це хороша інвестиція, адже ціни на нерухомість в Польщі зростають приблизно на 10-20% на рік, що дає можливість не тільки безпечно вкласти капітал, а й примножити його.

У Варшаві будинок площею в 150-200 м² на вторинному ринку можна купити в середньому за 1 109 028,79 pln (6 205,74 pln за м²) – біля 280 тисяч доларів США, на первинному середньою ціною є 966 634,44 pln (5 518,92 pln за м²) – біля 240 тисяч доларів США.

У Вроцлаві за таку ж площу попросять 833 427,81 pln (4 643,37 pln за м²) – приблизно 208 тисяч доларів США.

Середня ціна на будинок в Кракові – 841 279,29 pln (4 728,40 pln за м²) – приблизно 210 тисяч доларів США, у Гданську - 837 872,89 pln (4 668,82 pln за м²) – біля 210 тисяч доларів США.

Ринок квартир в Польщі, як і в інших країнах, поділяється на вторинний і первинний. На вторинному ринку можна придбати квартири більш звичного для нас планування. Основне, чим відрізняються ці квартири від тих, що їх будують зараз, це ізольована кухня. В квартирах старого планування можна знайти багато варіантів з окремою кухнею.

Велику популярність в Польщі набувають маленькі одно- та двокімнатні квартири. Поляки хочуть мати окремі квартири, але за невеликі кошти. Тому забудовники з кожним роком починають пропонувати все більш компактні варіанти житла.

Середні ціни за м² квартири в Польщі (станом на листопад 2018 року):

Як знайти та купити квартиру в Польщі? Придбати квартиру в Польщі іноземцеві не дуже складно. З документів для цього потрібно мати всього лише два важливих дозволи:

  • Дозвіл на проживання в Польщі на певний термін (карта побиту);
  • Дозвіл на поселення (довгострокове перебування в якості резидента Євросоюзу).

Для того, щоб купити квартиру в Польщі, потрібно або самому шукати пропозиції в інтернеті, або скористатися з послуг ріелтерських бюро чи агентів. Послуги таких посередників в купівлі нерухомості в Польщі оцінюються та оплачуються дуже по-різному. Але всі ці оплати потрібно обумовлювати в договорі ще до здійснення покупки.

Досить часто в Польщі можна знайти ріелторів, які беруть оплату тільки з продавця нерухомості, але є й такі, що отримують винагороду від обох сторін. В багатьох випадках робота посередника є виправданою та потрібною – така людина професійно зможе перевірити вибрану вами нерухомість, підготує необхідні документи та домовиться з нотаріусом для проведення процедури купівлі-продажу.

Також у агенціях нерухомості завжди зможуть порадити більше варіантів житла та проконсультувати щодо цін в різних районах міста та у різних забудовників.

Ціни оренди житла в Польщі Ціни на оренду житла в Польщі можуть бути різними та залежать від міста та регіону, в якому знаходиться квартира.

Середні ціни оренди квартир в польських містах (станом на листопад 2018 року):

Українці, які працюють чи навчаються в Польщі і винаймають квартиру середньою площею 38-60 м², найбільше платитимуть за оренду у столиці – місячна вартість такого житла у Варшаві становить близько 2 849 злотих. Тим не менш, у цьому місті найчастіше і шукають житло.

Воно й не дивно, адже Варшава є центром політичного, економічного, культурного та наукового життя країни. У ній 66 університетів, де навчаються тисячі студентів, десятки найбільших міжнародних компаній, Mercedes-Benz Польща, ABB, Siemens, TVN, UPC Польща, Schenker, 3M, Gaspol, Roche, MAN Truck & Bus, які потребують велику кількість різного роду працівників. Це і є причиною значного попиту на оренду житла. Високими є також ціни на оренду житла в Кракові та Гданську.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27