Легальна робота в Європі

Обмін валют в Польщі

3102

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Вирушаючи на роботу в Польщу, шопінг або ж в туристичних цілях потрібно мати при собі національну валюту - злоті. Але, щоб уникнути неприємностей на кордоні і достовірно знати яку суму грошей потрібно мати при собі, перетинаючи кордон, потрібно знати курс злотого до євро та долара, а також у даній статті можна дізнатися інші корисні поради про особливості обміну валют в Польщі.

З огляду на той факт, що Польща вже більше 12 років перебуває в складі Євросоюзу, цілком реально, що через деякий час в грошовий обіг запустять євро. Польський уряд таких планів поки не має, точніше в найближчі 5 років.

Курс злотого по відношенню до інших валют в Польщі на січень 2018 року

Тут, ми покажемо офіційні курси валют в Польщі згідно з даними Національного Банку Польщі.

Курс польського злотого до євро: 1Є -4.19 zł Курс польського злотого до американського долара: 1 $ - 3.32 zł

Щодо української гривні, то існує таке поняття, що гривні в злоті краще обмінювати тільки на території України.

Де можна обміняти валюту?

1. Обмінний пункт

Незаперечною перевагою покупки валюти в пункті обміну є те, що крім найпопулярніших валют, таких як євро чи долари, можна також купити валюти, використовувані в небагатьох більш екзотичних куточках світу. Це, цікавить, наприклад, тих, хто хоче купити тайський бат або індонезійські рупії, які вже знають, наскільки це проблемно. Також, тут хороший курс обміну, але є ймовірність купити фальшиві гроші.

2. Обмін валюти в банку

Вирішивши купувати валюту в банку, покупець отримує в першу чергу абсолютну впевненість у тому, що куплені банкноти не є підробленими. Зрештою, курс, пропонований банками, зазвичай нижчий, ніж курс, який пропонують в обмінних пунктах. Крім того, в більшості банківських відділень можна обміняти тільки найпопулярніші валюти: євро, долари та фунти.

Скільки потрібно мати грошей при собі, перетинаючи кордон?

Під час перетину кордону, працівники митниці можуть перевірити у кожного, хто перетинає кордон, наявність потрібних коштів для знаходження на території Польщі чи Європи. Якщо Ваша поїздка буде тривати не більше 3 днів, тоді при собі потрібно мати мінімум 300 злотих або грошовий еквівалент цієї суми в будь-якій валюті, що доведе Вашу платоспроможність. А якщо поїздка затягнеться на довше, то потрібно мати від 100 злотих на день.

Найкраще мати готівку, адже якщо зажадають побачити наявність цієї суми на банківській картці, то дана процедура може затягнутися на кілька годин. Проблем не буде, якщо у вас буде довідка з банку про наявність потрібної суми на рахунку з печаткою банку.

Як зняти готівку в банкоматах в Польщі?

Засоби з картки можна зняти в будь-якому банкоматі Польщі, але комісія буде зніматися як польським, так і українським банком. Додатково потрібно врахувати, що буде збільшуватися комісія через конвертацію валюти. В середньому загальна сума комісії буде близько 3% від суми, яку ви отримаєте. У Польщі практично всі банкомати видають гроші в злотих. Тільки банкомати Euronet дають можливість зняти кошти в євро.

Про величину комісії слід дізнатися в українському банку, карткою якого ви будете користуватися на території Польщі. Але вигідніше, звичайно, не знімати готівку, а відразу ж розплачуватися карткою в магазині. Не забувайте лише знімати з картки ліміт на користування за кордоном.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27