Легальна робота в Європі

Обмін водійського посвідчення з українського на польське: міф чи реальність?

786

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Багато польських роботодавців зацікавленні мати працівників з водійськими правами – це дасть можливість розширити потенційний список вакансій з вищою заробітною платою. Проте не всі знають, що українські права не дійсні в країнах Євросоюзу, їх потрібно або обміняти в країні, в якій плануєте перебувати, або ж отримати міжнародні водійські права. Що ж потрібно робити, щоб обміняти українське водійське посвідчення на польське? І яким чином це краще зробити? Сьогодні ви дізнаєтесь всі нюанси цієї процедури і будете компетентними в цьому питанні.

Сама процедура обміну водійських прав з українських на польські не складна, проте, насамперед, ви маєте розуміти наскільки вам це потрібно. Особи, які перетинають кордон, і планують залишатись в Польщі не довго (до 6 місяців), права міняти не потрібно. Оскільки Україна є учасницею Віденської конвенції, українським громадянам надається право в’їжджати до держав з вітчизняними правами без жодних перепон. Але щодо подальшого перебування в Польщі чи іншій країні ЄС існують деякі нюанси. Кожен український водій має право пересуватися в Польщі на авто до 6 місяців (при цьому, не важливо, приїхали ви на власному авто, чи їздите на машині з польськими номерами).

Після завершення 6-місячного терміну, якщо українець планує надалі залишитись в Польщі (наприклад, по карті побиту), то він мусить змінити українські права на польські. Після цієї процедури українські права більше не будуть дійсні, тобто їх анулюють.

Цьогоріч процедуру заміни водійських прав спростили, і тепер українці можуть витрачати на це значно менше часу та сил, оминувши іспит. Для того, щоб обміняти водійське посвідчення за спрощеною процедурою вам потрібно:

  1. Звернутися до відділу комунікації управління міста (Wydział Komunikacji Urzędu miasta) або староства (Starostwo Powiatowe) (в залежності від того, де ви проживаєте) з метою подачі заяви-згоди на обробку персональних даних (заповнюється державною українською мовою), до якої додаються: оригінал водійського посвідчення та його копія і квитанцію про сплату консульського збору.
  2. Після цього вам потрібно дочекатися, коли відповідний польський орган надішле ваші документи до консульського відділу Посольства України з метою проведення подальшої перевірки автентичності Вашого водійського посвідчення і отримання результатів перевірки.
  3. Після підтвердження українською стороною факту автентичності водійського посвідчення, відповідний польський орган звернення (Відділ комунікації управління міста або Староства) поінформує громадянина України (заявника) про результати перевірки та видасть польський відповідник водійських прав.

Якщо ви хочете зберегти українські права, і водночас мати польські, то вам доведеться записатися до польської автошколи, сплатити всі її послуги, а також скласти іспит. В такому випадку ви будете власником двох водійських посвідчень: українського та польського. Але варто звернути увагу, якщо ви маєте польське водійське посвідчення, то вільно матимете змогу пересуватись як країнами Євросоюзу, так і Україною.

Слiд пам’ятати: ви зможете обміняти водійське посвідчення з українського на польське лише тоді, коли матимете документальне підтвердження легального перебування в Польщі.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання