Легальна робота в Європі

Громадський транспорт в Польщі

967

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Кожна країна має свою універсальну транспортну систему, і Польща не виняток. Для багатьох українців, які приїжджають відпочивати чи працювати в Польщу, складно зрозуміти: як же ж працює транспорт у місті, і скільки ж коштує проїзний квиток. Тому відправляючись до сусідньої країни, важливо попередньо дізнатися про структуру міського транспорту у ній. По-перше, це потрібно для того, щоб розуміти, який з видів транспорту зручніший, який дешевший, а який дорожче. По-друге, попереднє ознайомлення з інформацією дозволяє краще орієнтуватися на місці, тому ви вже не будете розгублено ходити по аеропорту чи вокзалу, не розуміючи як краще потрапити до потрібної локації. Сьогодні ми розповімо як правильно користуватися різними видами транспорту в Польщі, з’ясуємо їхні переваги та недоліки, а також розглянемо цінову політику на транспорт в країні.

В Польщі існує чотири види транспорту: трамваї, автобуси, метро (в столиці) та поїзди. Варто згадати ще таксі, оскільки цей вид транспорту також надзвичайно популярний в країні. Проте, слід зауважити, що потрібно користуватися послугами ліцензійних операторів, оскільки їхні тарифи найдоступніші.

Трамваями та автобусами можна скористатися в будь-якому великому місті. Обидва види громадського транспорту є в усіх великих містах. Трамвайні сітки кожного міста мають нескладну структуру, а також звичайні та швидкісні поїзди. Наприклад у Гданську є 15 ліній, по яких одночасно можуть курсувати декілька маршрутів, а у Вроцлаві їх аж 27. Середня швидкість поїздів сягає 70 км/год., тому за пів години трамвай обслуговує близько 2,5 тис. чоловік. Ну і не менш важливий факт – трамвайні сітки мають зручні розв’язки, тому якщо потрібно змінити вид транспорту, то це можна зробити досить легко.

В усіх трамваях та автобусах є інформаційні дошки, на яких можна побачити всі зупинки транспорту. Квиток потрібно купувати в спеціальному терміналі, який знаходяться на самих зупинках, або в кіосках. Варто пам’ятати, що ви маєте купити квиток заздалегідь, і не зможете його придбати у водія. Якщо ви користуєтеся громадським транспортом два і більше рази на день, або плануєте залишатись в Польщі на довгий термін, то для економії варто купити проїзну картку, яку потрібно просто поповнювати у певний період часу.

В Польщі також є метро, яке функціює тільки в столиці. Столичний метрополітен має дві гілки, одна з яких з’єднує між собою північну та південну частини міста, при цьому проходить через центр, а інша слідує із заходу міста на схід. На кожній зі станцій ви можете побачити схему, на якій показані всі напрями та зупинки.

Вартість проїзду залежить від відстані та міста, в якому ви перебуваєте. Найдорожчий транспорт саме в столиці Польщі – Варшаві. В інших містах країни – транспорт дешевший, більш точні данні можна дізнатися уже на місці.

Середня ціна на проїзний квиток в Польщі:

  • Квиток на коротку поїздку (до 20 хв) – 3,40 ZL;
  • Одноразовий квиток – 4,40 ZL;
  • Квиток на одну добу – 15 ZL;
  • Квиток на 30 діб – 110 ZL;
  •  Квиток на 90 діб – 140 ZL.

Особливість польського громадського транспорту ще й в тому, що деякі квитки дійсні в різних видах транспорту (наприклад, деякі квитки діють не лише в автобусах, а й в трамваях чи метро). Ця інформація вказана на самому квитку.

Українці також мають знати деякі правила користування польським громадським транспортом. В Польщі заборонено палити в громадських місцях, зупинки відносяться до них. Якщо вас спіймають за палінням, то ви мусите заплатити штраф у розмірі 500 злотих. Не варто їздити в транспорті «зайцем», оскільки поляки уважно «виловлюють» таких людей. Контролери не мають спеціальної форми, тому легко маскуються серед пасажирів, проте в них є посвідчення. Якщо вас спіймають в транспорті без квитка, то потрібно сплатити від 140 до 180 злотих. Щоб уникнути неприємностей із громадським транспортом Польщі, треба заздалегідь купувати квитки й бути чесним.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання