Легальна робота в Європі

Особливості навчання в чеських університетах

409

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Якщо раніше навчання за кордоном здавалось зовсім неможливим, то на сьогодні ситуація кардинально змінилась. Все більше іноземної молоді обирає європейські університети, як для бакалаврату, так і для магістратури. Навчання в чеських вузах для українців – це реальність, оскільки Чехія та країна, де можна отримати безкоштовне європейське навчання та відповідний диплом.

Навчання в Чехії може бути безкоштовним, або платним, все залежить від вузу, до якого вступає абітурієнт. В державних студенти навчаються безкоштовно, в приватних – за власний кошт. То що необхідно зробити, щоб вступити в чеський вуз? Які особливості навчання в Європі?

Особливості навчання в Чехії

Після закінчення середньої школи, українські абітурієнти отримують атестати, які являються основним документом під час вступу за кордон. Великою перевагою є те, що вступ до чеських вузах не відбувається за результатами ЗНО, а за екзаменами, які потрібно складати в самому університеті. Однак, щоб добре скласти вступні іспити, потрібно докласти чимало зусиль, готуватись заздалегідь ( не менше одного року) та оволодіти чеською мовою на рівні В1-В2. Окрім того, значною перевагою буде знання англійської мови, якою також можуть проводити навчання в окремих вищих навчальних закладах Чехії.

Щоб в майбутньому робота в Чехії для вас стала реальністю, варто вдало обрати вуз. Перелік університетів Чехії можна переглянути в інтернеті та прочитати потрібну інформацію про кожен з них. Ми вже розповідали про кращі вузи Чехії, тому ця інформація також може допомогти під час вибору вищого навчального закладу за кордоном.

Під час самого навчання українці можуть брати участь в освітніх програмах в Чехії та інших країнах Європи, вивчати інші мови, здобувати дві освіти паралельно.

Подавати документи до чеських вузів потрібно заздалегідь, оскільки термін подачі документів відрізняється до звичного для нас – українського. У державних університетах заяву для вступу абітурієнти подають в січні та лютому, а екзамени складають в квітні-червні. Однак цю інформацію потрібно перевіряти безпосередньо на сайті самого університету, щоб в перспективі у вас не виникало проблем. Приватні вузи можуть приймати вступні заяви та іспити навіть в літку.

Які документи потрібно подавати в чеський університет?

  • Документ, що засвідчує наявність освіти. Обов’язково має бути перекладений на чеську мову та завірений в нотаріуса;
  • Документ, що підтверджує наявність атестату або диплому (при вступі на магістратуру);
  • Атестат та додаток (або диплом та додаток);
  • Сертифікат про належний рівень знання чеської мови.

Вступні випробування в приватних університетах відбуваються на рівні співбесіди, де і визначають рівень володіння чеською в майбутнього студента. В державних закладах трохи складніше, потрібно складати іспити за профільними предметами та іноземною мовою, зазвичай це чеська або англійська.

Отримати сертифікат-підтвердження мови можна безпосередньо в самому університеті. Щоб отримати позитивний результат, потрібно виконати завдання мінімум на 60%. Опісля результату повідомляють критерій, він може бути «склав» або ж «не склав». Сертифікат про складання екзаменів видають на двох мовах – чеською та англійською і він має необмежений термін. Слід пам’ятати, що за нього треба заплатити, його вартість складає від 150 до 230 євро.

При вступі в чеський вуз студент отримує чеську студентську візу, яка дозволить йому перебувати на навчатись на території країни. На нашому сайті Євроворк ви можете дізнатись більше інформації про Чехії, особливості проживання в цій країні. Заходьте на наш блог та читайте свіжі новини.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання