Легальна робота в Європі

Особливості польського транспорту

6495

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Проїзд по містах

Головна особливість польського громадського транспорту полягає в тому, що кожне місто обслуговується окремою транспортною компанією, яка встановлює свої тарифи на проїзд, а також на штрафи за проїзд без квитка, з не активованим або простроченим квитком.

У великих містах можуть функціонувати відразу кілька таких компаній, які працюють за принципом здорової конкуренції. Таким чином, у Варшаві за кількісними показниками лідируючі позиції займає ZTM w Warszawie (ZarządTransportuMiejskiego), в Кракові лідіруетZIKiT (ZarządInfrastrukturyKomunalnej i Transportu w Krakowie), а в Любліні на першому місці ZTM w Lublinie.

Громадський транспорт в Польщі представлений 4 видами перевезення пасажирів. Це автобуси, трамваї, SKM (швидкісні і звичайні поїзди) та метро. Розв'язка метро є тільки в таких великих містах, як Варшава, Краків, Вроцлав і Лодзь.

Зверніть увагу: Куріння на автобусних зупинках в Польщі заборонено. Це вважається грубим порушенням, штраф за яке становить 500 злотих.

Де б ви не знаходилися, найімовірніше, вам доведеться користуватися послугами громадського транспорту кілька разів в день. Для максимально вигідного проїзду була створена міська карта (KartaMiejska), яка дає право користуватися всіма видами міського транспорту необмежену кількість разів протягом одного або трьох місяців. Ціна такої послуги залежить від міста (а саме від транспортної компанії, яка вам її надає). Загальна тенденція така: чим більше період, тим менше вартість окремо взятої поїздки в карті.

Середня вартість одноразового квитка в польських містах - 4 злотих. Незважаючи на назву, такий квиток можна використовувати в декількох видах транспорту. Обов'язкова умова - від активації до завершення дії такого квитка має пройти не більше 1 години (в точності 60 хвилин).

Добовий квиток дійсний 24 години з моменту активації. Середня вартість такого квитка - 15 злотих.

Квиток тридобовий - рідкісне явище. Функціонує такий квиток тільки в деяких містах і дає право на поїздки, а його вартість - близько 30 злотих.

Міська карта терміном на 1 місяць має форму іменної карти з фото свого власника і декількома стилями дизайну, наданими на ваш вибір. Часто така карта може нагадувати банківську. Це оптимальний варіант для тих, хто вчиться або працює в одному місті і постійно користується послугами громадського транспорту. До того ж, вам не доведеться постійно купувати нові карти. Одного разу відкривши, ви зможете періодично поповнювати вже існуючу карту в будь-якому автоматі вашого перевізника. Ціна даної карти в середньому 110 злотих на 1 місяць, або ж 280 злотих на 3 місяці.

Важливо, що студенти, які отримали легітимацію, отримують знижку і платять за будь-який вид квитка половину вартості.

Примітно те, що контролери в Польщі не носять спецодягу, але завжди повинні мати при собі посвідчення з фотографією, ідентифікаційним номером і терміном дії, хоча свої особисті дані повідомляти пасажирам вони не зобов'язані. Перед перевіркою проїзних квитків кондуктор блокує всі компостують автомати в транспортному засобі, тому прокомпостувати квиток безпосередньо під час перевірки вже не вийде.

За проїзд без активного квитка або без документа, що підтверджує право на пільги (у разі користування пільговим квитком), до оплати за проїзд додається штраф. Для прикладу, у Варшаві сума штрафу становитиме від 140 до 180 злотих. Якщо оштрафований погашає штрафні санкції на місці, контролер зобов'язаний видати йому документ, що свідчить про оплату.

Якщо погасити штраф на місці можливості немає, пасажир отримує квитанцію з зазначеним крайнім терміном погашення, яку можна оплатити через банківський переказ, а так само прямим платежем в центрах обслуговування ZTM або в поштових відділеннях. Примітно, що в разі несплати на місці порушення, контролер має право вимагати документ, що засвідчує особу пасажира. А якщо штраф не буде погашений в обумовлені квитанцією рядки, перевізник подає заяву на порушника в суд.

Таксі в Польщі

Крім громадського транспорту, ви також можете скористатися послугами таксі. Не дивлячись на те, що бензин в Польщі порівняно дешевше, ніж в Україні, ціни на таксі значно вище.

Ціни на поїздку можуть відрізнятися залежно від міста і служби таксі. Загальні показники коливаються від 8 до 20 злотих за посадку, від 1,50 до 3,20 злотих за кілометр. Якщо посадка дешевше - дорожче буде тарифікація за кілометраж і навпаки. Ціни на проїзд в таксі в нічний час і в свята можуть бути трохи вище.

В кожному авто є таксометр, який буде прораховувати вартість вашої поездкі.Обично прораховується кілометраж, а в деяких випадках додається час оренди машини. Тарифікація служби повинна бути вказана на задніх дверях кожної машини таксопарку. Ви можете попросити у водія квитанцію (paragon), і він не має права вам відмовити.

Для прикладу, у Варшаві початковий посадковий внесок становить 8 злотих, а тарифікація від 1,5 до 3 злотих за кілометр. Помірні ціни на таксі в такому великому місті пояснюється великою конкуренцією. Відповідно, в маленьких містах тарифи зазвичай будуть трохи вище.

Радимо вам заздалегідь замовляти машину в службі, щоб не переплачувати. Будьте особливо уважні на ж / д вокзалах, автовокзалах, в аеропортах і перевіряйте тарифи, зазначені на дверях таксі, так як вони можуть бути значно завищені заповзятливими водіями в надії потрапити на іноземця або іногороднього, який нічого не розуміє в цінах на таксі.

Міжміські та міжнародні рейси в Польщі

Міжміські переїзди в Польщі найчастіше здійснюються швидкісними поїздами або автобусними рейсами.

Подорож поїздом має кілька переваг. По-перше, це може бути набагато швидше. По-друге, ви точно можете передбачити час, коли ви вже будете в пункті призначення. На відміну від поїздів, автобуси не є дуже швидким видом транспорту, до того ж, у вихідні або передсвяткові періоди, коли багато виїжджають з міст, можна чимало часу витратити, простоюючи в пробках.

Міжнародні рейси з Україною, Росією чи Білоруссю здійснюються найчастіше автобусами, на другому місці за популярністю - залізна дорога. Особливо важливою ця інформація є для тих, хто відправляється на роботу в Польщу. Можно скористатися послугами авіакомпаній, але перельоти відрізняються високою вартістю. У кожному великому місті є кілька великих автовокзалів, залізничних вокзалів і аеропортів. Для прикладу, тільки в Варшаві це Dworzec Zachodni, Dworzec Wschodni, Dworzec Centralny і другіе.Такая ж ситуація і з аеропортами.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27