Легальна робота в Європі

Зупинка робочого процесу в Польщі через коронавірус. Чого чекати працівникам?

2070

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Стрічка новин у будь-якій країні, на жаль, не втішає людей, адже скрізь говорять про одне – коронавірус. Світ стоїть на межі пандемії, а кількість хворих людей збільшується з кожним днем. Відповідно кожна держава вживає методи, які повинні призупинити поширення вірусу, вберегти власних та іноземних громадян. У зв’язку з цим закриваються заводи, фабрики, підприємства, великі торгівельно-розважальні центри, заклади харчування, кінотеатри, театри та ін. Працюють лише аптеки, продуктові та побутові магазини та деякі державні установи. Кожна країна вводить власні обмеження, щоб якнайскоріше побороти коронавірус.

У багатьох громадян України, котрі перебувають легально на території сусідньої Польщі, стікає термін перебування в цій країні. При звичайних обставинах іноземців депортували б, проте в умовах пандемії громадяни, в яких закінчується легальне перебування від 15 березня і далі, не будуть покарані польським законодавством щодо протермінування віз та інших документів, які надають право легально бути в Польщі.

Посольство України в Польщі на офіційному сайті опублікувало звернення до українських громадян, які перебувають в Польщі, які повинні вимушено лишитись через закриття кордонів та проблемою транспортування. Прикордонна служба Польщі не буде карати осіб, які не мають змоги виїхати в Польщі, перебувають на картині чи вимушено ізольовані.

Через закриття робочих об’єктів, виникає ще одна проблема – працівники лишаються тимчасово без роботи, вимушені йти у відпустку за власний рахунок. У випадку, коли роботодавець повинен закрити свою торгову точку, місце чи його частину, або у нього не має змоги перевести працівника на дистанційну роботу, використовується ст. 81 Трудового кодексу Польщі.

Відповідно до цієї статті, працівник, який хоче виконувати свою роботу, проте через деякі проблеми не може це зробити (включаючи й роботодавця), має право на заробітну плату, зокрема:

  • Згідно договору про почасову ставку чи місячний оклад (наприклад, погодинна оплата – 15 злотих чи місячна – 3500 злотих). Якщо вищезгаданий компонент не був зафіксований, то 60% від заробітної плати (це стосується працівників, які працюють на акордну систему оплати чи комісійні).
  • Проте ця зарплата може бути знижена відповідно до інших пунктів Трудового кодексу, тому ці деталі варто уточнювати у роботодавця відповідно до законів Польщі.

Необхідно знати, що через закриття робочих об’єктів у зв’язку поширенням COVID-19, роботодавець не з власної волі (це відноситься й до випадків, для прикладу, із відключенням в місті електромережі, затоплення приміщень і т.п.) відправляє працівників у відпустку. Проте, якщо роботодавець стверджує, що вона є не оплачуваною (якщо ви, звісно ж, самі не погоджуєтесь або звільняєтесь із вакансії), то він є неправим. У такому випадку працівник має право заявити і інспекцію праці й отримати компенсацію.

Сподіваємось, що ситуація в світі налагодиться найближчим часом, українці й далі зможуть поновити свої робочі місця в Польщі або ж знайти кращі варіанти праці за кордоном.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27