Легальна робота в Європі

Відгуки українців про сезонні роботи в Польщі: плюси, мінуси та перспективи

8961

Все о работе в офисе: очень хорошая зарплата и работа

Багато українців в літній період вирішують поїхати на роботу в Польщу або інші країни ЄС. Чому? Тому що в цей час з'являється безліч тимчасових або сезонних вакансій, коли працівники потрібні тільки на 2-3 місяці. Це надає можливість українцям, які мають постійну роботу в Україні, поїхати на роботу в Польщі під час літньої відпустки. У сьогоднішній статті поділимося з вами відгуками наших співвітчизників, які вже працюють або повернулися з "літніх" заробітків, а також вкажемо на мінуси і плюси такого виду робіт.

Катерина, 28 років. Запорізька область.

Збір грибів. Варто почати з того, що робота дійсно важка. Важка у фізичному плані, адже доводилося працювати близько 10-12 годин на добу. Так, як заробітна плата залежить від виконаної роботи, то і працювала багато, щоб більше заробити. В принципі, тебе ніхто не змушує багато просиджувати на роботі, можна працювати і по 8 годин, якщо втомлюєшся. Але чи є сенс тоді туди їхати? У мене виходило приблизно 10,50 злотих за годину в середньому. І працюючи близько 10 годин 6 днів на тиждень, вийшла цілком пристойна сума грошей - 3000 злотих за місяць. Заробітками я задоволена, адже була на території Польщі недовго - близько 2 місяців.

Олена, 37 років. Херсонська область.

Вирощування помідорів. Уже працюю тут з початку травня. Робота подобатися, адже любила займатися сільським господарством ще у бабусі в селі. Досвід був, хоча багато наших співвітчизників приїхали без будь-якого досвіду. Справитися з нормою насправді легко. Умови роботи хороші, проживання теж. Доводиться вставати з самого ранку, не через те, що далеко потрібно добиратися, а через робочий графік. Починаємо працювати вже з 6, а закінчуємо близько 16 або 14, в залежності від кількості врожаю, іноді доводиться залишитися довше. Заробітна плата влаштовує - 10 злотих на годину, за сезон можна добре заробити. Одним мінусом такої роботи є температура в самій теплиці, трохи спекотно. Але, таку роботу я б порекомендувала своїм знайомим і близьким.

Олег, 45 років. Харківська область.

Збір салату. Я вважаю, що сезонна робота в Польщі одна з найпривабливіших, адже не вимагає спеціальності і кваліфікації. Що мені подобається, це те, що дійсно добре платять, робота на свіжому повітрі, і не дивлячись на те, що робочий день дійсно довгий, він швидко проходить. Так, звичайно дуже втомлюєшся в кінці дня. Така робота підходить для всіх: від студентів до працюючих людей. Приймаються всі. На збір салату приймають жінок і чоловіків до 50 років (вище 50 потрапити сюди вже проблемно). У наступному році хочу відправитися на роботу з дружиною, тут приймають і сімейні пари і ще й селять окремо. Заробітна плата теж порадувала, в цьому році сплачують по 11 злотих.

Ірина, 19 років. Хмельницька область.

Збір полуниці. Вирушила на роботу в Польщу під час літніх канікул. Ще вчуся в університеті, і поїхала заробити в свій вільний час зі своїми одногрупниками. По-перше, вирушили компанією, тому це вже великий плюс і підтримка. Робота складна, нічого таїти, але встигаємо і відпочити. Працює багато старших віком близько 50 років і більше. Роботодавець надає безкоштовне житло, що є величезним плюсом, а заробітна плата не залежить від виконаної норми, адже платиться погодинно.

Плюси і мінуси сезонної роботи в Польщі

Які ж переваги?

 • Офіційне працевлаштування;
 • Безліч пропозицій по біометричному паспорту;
 • Можливість добре заробити за короткий період часу;
 • Безліч актуальних вакансій в літній період;
 • Не потрібен досвід роботи;
 • Гарна мовна практика.

А тепер перейдемо до недоліків:

 • Важка фізична праця;
 • Багатогодинна робота практично без вихідних;
 • Невелика кількість часу на відпочинок.

Підбивши підсумок, сезонна робота в Польщі має більше переваг, ніж недоліків. Тому, варто пробувати!

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27