Легальна робота в Європі

Поляки борються за українців на роботі в Польщі: в іншому випадку не буде кому працювати на соціальну допомогу

1210

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Міністр Польщі Єжи Квеціньскій оголошує про спрощення процесу працевлаштування для співробітників з України. В Інтернеті це викликало великий шум. Співробітники за межами східного кордону є насправді важливими для їхньої економіки. Якщо варто чогось бояться, то тільки масової втечі до Німеччини.

Міністр інвестицій та розвитку Єжи Квецінскі під час форуму Європа - Україна в Жешуві сказав, що уряд Польщі планує полегшити процес працевлаштування українців і хочуть залучити до цього якомога більше компаній. Не потрібно було довго чекати бурхливої, гарячої реакції інтернет-користувачів, які бояться роботи, незважаючи на історично низький рівень безробіття. Тим часом не наплив, а відтік робітників з України дійсно небезпечний для Польщі.

- Українці - відмінне рішення для поляків, адже заповнюють демографічну діру. Реально, наші співвітчизники працюють протягом 200 годин на місяць і щасливі від цього, виконують найменш амбітні роботи, наприклад, в сільському господарстві і промисловості, які полякам не до вподоби.

Ніхто не може напевно сказати, скільки українців на даний час знаходиться в Польщі. Цифри варіюються від кількох сотень тисяч до двох мільйонів. Майже кожен живе в Польщі на законних підставах, хоча не все так гладко з законним працевлаштуванням. Існують різні рішення і форми контрактів. Це не змінює того факту, що переважна більшість українців платять внески і податки ZUS і в той же час не хворіють, не очікують пенсії і не отримують гроші з соціальної програми 500+. Співвітчизники в основному працюють на польські соціальні програми.

Німеччина задивляється на працівників з України

Проблемою для польських компаній - є не стільки працевлаштування і його процес, скільки те, що українці можуть поїхати на заробітки в іншу країну. Дозвіл на роботу протягом шести місяців отримати досить легко, але після цього необхідно отримати ще один дозвіл, який так довго чекають, через що втрачається багато співробітників. Це очевидна втрата для роботодавців, які раніше мали хоча б навіть інвестувати в навчання своїх співробітників.

Польща повинна не тільки полегшити процес отримання дозволів, а й прив'язати українців до робочих місць. Цьому служать, наприклад, навчання, тренінги, семінари. Німеччина розглядає можливість відкриття свого ринку праці, і це ризик для поляків. Безліч співробітників будуть зникати, і це буде дійсно проблемою.

Які загрози для польських роботодавців може створити Німеччина:

  • Вискокий рівень зарплати;
  • Досвід західного сусіда в працевлаштування людей, котрі не знають німецької мови;
  • Високі технології.

Які переваги роботи в Польщі для українців?

  • Територіальна близькість;
  • Незначні культурні відмінності;
  • Хороше ставлення до українців.

Тінь болючої історії

Присутня також незначна проблема у відносинах між українцями і поляками. Представники обох країн зустрілися на форумі Жешова, але єдиного, чого їм вдалося домогтися, - представити свої власні позиції по відношенню до минулих історичних подій. Жоден крок до вирішення проблем не був створений на міжнародному форумі. В цьому році питання ще не піднімалося та не поглиблювалися в зв'язку з майбутнім 50-ти літтям різанини на Волині.

- В України є важливіші проблеми, ніж історичний конфлікт з Польщею, - каже відомий український публіцист Віталій Портников в інтерв'ю HR. На його думку, проблема полягає в корупції та війні в Донбасі, а не в локальному конфлікті пов'язаним з Волинню.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання