Легальна робота в Європі

Польща або Чехія: куди вигідніше їхати різноробочим?

19067

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Якщо Ви замислюєтеся про роботу за кордоном, і ще не вирішили куди краще вирушити на заробітки, то в даній статті ми постараємося порівняти дві країни, куди найохочіше виїжджають наші громадяни.

Польща і Чехія схожі один на одного: тут надані всі умови для комфортного життя, обидві країни швидко розвиваються в економічному плані і є можливість добре заробити. Що важливо, в недалекому майбутньому в цих країнах навіть можна придбати житло в кредит. А тепер перейдемо до більш детального порівняння.

Щоб було простіше розібратися, куди вигідніше поїхати працювати, ми порівняємо витрати і заробіток в обох країнах за допомогою таблиць.

1. Ціни на проживання і продукти харчування

Ціни на продукти харчування в Польщі і Чехії приблизно однакові, в тому числі і в кафе і ресторанах. Може це і суб'єктивна думка, але поляки більш зацікавлені в клієнтах, що впливає на якість обслуговування і їх доброзичливе ставлення.

  Польща Чехія
Продукти харчування 300-400 злотих в місяць (2500 гривень) 1800-2200 крон в місяць (2300 гривень)
Проживання Часто надається роботодавцем або від 100 до 400 злотих в місяць (770-3000 гривень) От 2000 до 4500 крон в місяць (від 2100 до 4700 гривень) 

Польська кухня багато чим схожа на українську. Тому, можливо, вона і ближча українцям і ми їй надаємо перевагу. Звичайно, тут є свої національні страви, які деяким дуже подобаються, а інші не знаходять в цьому нічого особливого, наприклад: помідорний суп (пол. Zupa pomidorowa), журек (пол. Żurek) або бігос (пол. Bigos).

Що ж спільного в Польщі і Чехії, так це - вживання молочних продуктів у величезних кількостях. В обох країнах виробляється багато молочних виробів, саме тому в Чехії забороняють продавати польські продукти, обґрунтовуючи це низькою якістю останніх. Швидше за все, все це придумано в політичних або економічних цілях. Напевно, кожен з нас хоч коли-небудь купував польську "молочку" і знає, якої вона якості та на смак.

2. Ставлення поляків і чехів до українців

Тут складно відповісти однозначно. Адже насправді трапляються різні ситуації, і різноманітними відгуками діляться самі заробітчани, особливо ті, які не просто приїжджають на роботу на короткий період часу, а й ті, які залишаються в цих країнах на ПМЖ. Багато діляться приємними спогадами і дружнім ставленням поляків і чехів до українців, які завжди підкажуть як куди-небудь пройти або допоможуть під час покупок в магазині. Якщо мова йде про мовний бар'єр, то він зникає вже приблизно за кілька місяців перебування в обох країнах.

В результаті, не можна однозначно відповісти на це питання, адже "скільки людей - стільки й думок". Все залежить виключно від оточення, вашого характеру, світосприймання і ставлення до життя.

3. Скільки можна заробити і про процес працевлаштування

Можливо, в Польщі і нікому не світять величезні зарплати, в порівнянні з іншими країнами ЄС, як Німеччина чи Франція, але великою перевагою роботи тут - є офіційне працевлаштування, чого в Чехії домогтися набагато складніше. Легальне працевлаштування означає, що кандидат в будь-якому випадку отримує обіцяні роботодавцем гроші, гарантований соціальний захист і його не можуть депортувати з країни. Зі знанням польської - можна розраховувати на підвищення зарплати або просування по кар'єрних сходинках. Разом з тим, в Польщі не потрібно багато грошей витрачати на проживання та одяг (адже в основному це оплачує сам роботодавець) і харчування.

Процес відкриття робочої візи в Чехію займає від 2 до 4 місяців. До того ж, не всі кандидати можуть безпроблемно отримати візу в Чехію так, як в Польщу. В останній, громадянам України надана ​​спрощена система працевлаштування, де візу можна отримати вже за 1,5 місяці.

У Чехії не дуже охоче видають робочі візи. Тому, багато посередників зараз пропонують роботу в Чехії за польськими візами. Процес такого працевлаштування наступний: компанія, зареєстрована в Польщі, відправляє у відрядження своїх працівників до Чехії. Таким чином, працівник може знаходитися на території Чехії тільки 3 місяці. Після закінчення цього терміну, потрібно покинути територію країни і допрацювати 3 місяці по ще діючій польській візі вже на території Польщі. В такому випадку, слід бути уважним і чітко дотримуватися правил країни: виїхати через три місяці, інакше це може загрожувати депортацією і забороною в'їзду на територію ЄС протягом 5 років. У той же час, поїхавши на роботу в Чехію таким чином, ви ризикуєте залишитися без чесно зароблених грошей, адже працюєте по-суті нелегально.

У Польщі в середньому різноробочі заробляють від 18000 гривень на місяць, а в Чехії виходить близько 22000 гривень (це без вирахування плати за житло і продукти харчування). Тепер перейдемо до таблиці, де відображена вартість оформлення документів.

  Польща  Чехія
Консульський збір за оформлення короткострокової візи 0 35Є (1100 гривень)
Сервісний збір 15Є (500 гривень) 25Є (805 гривень)
Оплата за переклади документів 0 50Є (1600 гривень)
Інші необхідні документи (запрошення, анкети) 44Є (1400 гривень) 150Є-200Є (4800-6400 гривень)
Страхування 10Є (300 гривень) 15Є (500 гривень)
Вартість вакансії 47Є (1500 гривень) 200Є (6400 гривень)
Вартість доїзду 31Є (1000 гривень) 100Є (3200 гривень)
Разом 147Є (4730 гривень) 625Є (20000 гривень)

А тепер підрахуємо разом всі витрати на проживання, харчування, оформлення документів, а також середній заробіток за весь період перебування на роботі. Свої підрахунки наведемо з урахуванням того, що в Чехії можна працювати тільки 3 місяці, а в Польщі - 6!

  Польща Чехія
Витрати 24000 гривень 33200 гривень
Заробіток за перші 3 місяці 54000 гривень 66000 гривень
Заробіток за наступні 3 місяці 54000 гривень 0
Чистими "на руки" 84000 гривень 32800 гривень

Порівнявши витрати на проживання, харчування та оформлення документів однозначно вигідніше їхати на роботу в Польщу. А що стосується зарплат, то вони трохи вищі в Чехії, якщо мова йде про різноробочих. Звичайно ж, вирішити куди поїхати на роботу кожен повинен самостійно, зваживши всі недоліки і переваги.

Можемо запропонувати деякі високооплачувані вакансії з постійним набором в Польщі від нашої компанії:

Робота на складі інтернет-магазину XPO

Робота на лінії виробництва декоративних свічок

Пакувальники на заводі Carlsberg

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання