Легальна робота в Європі

Польща лідирує серед країн-роботодавців для українців

792

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

У Польщі офіційно працюють близько 2 мільйонів українців. Відомо, однак, що велика група неофіційно працевлаштовані. Сьогодні в багатьох галузях промисловості можна зустріти наших співвітчизників. Вони працюють будівельниками, кухарями, помічниками по кухні, офіціантами. З червня минулого року громадяни України можуть подорожувати без візи протягом 90 днів по території Європейського Союзу. Однак дослідження показують, що українці зацікавлені саме роботоюв Польщі, і ця держава є країною першого вибору для зайнятості.

Деякі польські туристи, відпочиваючи цього літа в Бескидах, були здивовані кількістю працевлаштованих українців. У будинках відпочинку українці працюють офіціантами, кухарями та покоївками.

- У липні 2017 року, я була в Устроне в одному з будинків відпочинку. Всі працівники були українцями, - каже Агнешка з Тихува, яка проводила свою відпустку в горах.- Кілька років тому українських робітників можна було дуже рідко зустріти. Але коли на минулих зимових канікулах ми каталися на лижах з дітьми в Істебні, і ми залишилися в гостьовому будинку, в який ми приїжджаємо вже 5 рік, я зрозуміла, що кухня змінилася. Як з'ясувалося, власник найняв українців бо, за її словами, це набагато дешевше.

У Польщі офіційно працюють 2 мільйони українців. Тим часом, за прогнозами Українського аналітичного центру, до кінця 2018 року громадяни України, що працюють в Польщі, складуть цілих 3 мільйони (в минулому році українцям видано понад 2 мільйони запрошень).

Польський ринок не перебуває під загрозою

Впровадження безвізового режиму для громадян України викликало ряд сумнівів на польському ринку праці. Роботодавці почали побоюватися, що через зміни, деяких приверне більше висока заробітна плата в Західній Європі. Перші півроку після введення нового закону показують, що у польських роботодавців немає серйозних проблем. Якщо громадянин України вирішує емігрувати, Польща як і раніше залишається країною №1.

Робочих місць досить

Українці можуть заробити в Польщі до семи разів більше, ніж удома. Тому, навіть віднімаючи витрати на проїзд, проживання, та інше, українцям вигідно працювати в сусідній країні.

- Економіка в Україні падає, і жителі сіл відчувають на собі це найбільше. Ціни дуже різко зросли, - говорить Артур Костів зі Львова, який проживає в Сосновці вже вісім років. Він допомагає іноземними студентами в Університеті Humanitas. - Деякі українці приїжджають на більш тривалий або більш короткий час, щоб заробити трохи грошей і повернутися. Інші мають намір залишитися тут відразу з економічних і особистих причин, - додає він.

Серед працівників - більшість людей у ​​віці від 26 до 40 років. Число співробітників у віці до 25 років і в діапазоні від 41 до 65 виглядає приблизно однаково.

Переважна більшість українських співробітників працюють на основі контракту - "умови злеценя". Рекордно низьке безробіття в багатьох регіонах Польщі пояснюється наймом іноземних робітників. Крім того, зростає потреба не тільки у фахівцях, а й в професіоналах. Дослідження показують, що з 2013 року кількість вакансій постійно збільшується, і в минулому році перевищила 100 тисяч. в порівнянні з 89 тис. в 2016 році.

Де українці працюють?

В яких галузях найбільш часто зустрічаються українці? Будівництво, як завжди, домінує, професіоналів шукають завжди. Українці також можуть легко знайти роботу кухарями і помічниками по кухні. Існує також високий попит на людей на прибирання або опікунів літніх людей. На курортах українці займаються обслуговуванням, вони часто працюють офіціантами. Велика частина робітників з України працює в сільському господарстві, українці приїжджають на сезонні роботи (наприклад, на збір фруктів), працюють на фермах і на складах.

Кількість українців також планують збільшити в компаніях і підприємствах. На даний момент, в Польщі брак фахівців, тому наступним кроком може бути прийом на роботу українців в великі компанії. Варто відзначити, що українці, які приїжджають на роботу в Польщу, дуже добре освічені, але рідко працюють за своєю спеціальністю.

Поделитись
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 362 04 74
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27
Задати питання