Легальна робота в Європі

Правила прописки в Польщі

2578

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Згідно нового польського законодавства, прописка («meldunek», «zameldowanie») не є обов’язковою для іноземців, що перебувають на території Польщі. Усе ж, реєстрація є важливим моментом для комфортнішого проживання і може виявитися корисною в багатьох випадках, особливо, якщо ви поїхали на роботу в Польщу.


Для чого ж насправді потрібне «zameldowanie»?

«Zameldowanie» – це реєстрація місця проживання на території Польщі, проте в українців та поляків дещо відрізняється поняття цього терміну. Щоб отримати польську прописку не обов’язково бути власником житла, а лише заключити договір оренди, що значно спрощує весь процес. Час від часу, «прописуються» навіть без відома власника (хоча краще цього не робити, щоб уникнути конфліктних ситуацій).

Прописка надає право:

  • Отримати кредит в банку;
  • Оформити документи на реєстрацію автомобіля ;
  • Замінити водійські права на нові;
  • Оформити страховий поліс;
  • Зареєструвати власний бізнес (ПП);
  • Отримати право на тимчасове проживання;
  • Зареєструватися на біржі праці.

Де можна прописатися?

Для того, щоб зареєструватися в Польщі потрібно звернутися до Уряду Гміни (Urząd Gminy) чи міста.

Які документи потрібно зібрати, щоб отримати польську прописку?

Перш за все, потрібно надати документ, який підтверджує право власності чи оренди квартири. Цей документ потрібно пред’явити в уряді, як підтвердження місця вашого проживання.

По-друге, іноземець додає свій паспорт з дійсною візою чи ж карту побуту.

Після надання всіх потрібних документів, заповнюється спеціальний формуляр («zg łoszenie pobytu czasowego»), котрий ви отримуєте вже на місці або ж роздруковуєте самостійно з сайту Уряду.

Скільки коштує прописатися в Польщі?

Прописка в Польщі є безкоштовною. Але якщо іноземець хоче отримати свідоцтво (довідку про отримання прописки), то потрібно буде заплатити незначну суму в 17 злотих.

Нагадаємо, що прописка в Польщі не є обов’язковою, однак надає переваги при оформленні багатьох документів. Особа молодша, ніж 18 років не може отримати польську прописку. Якщо ви не являєтеся власником оселі, тоді краще попередити господаря квартири про ваш намір прописатися, або ж зателефонувати в Уряд і уточнити деталі з цього питання.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27