Легальна робота в Європі

Робота і зарплати в Польщі

1260

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Наші земляки шукають кращого життя у наших західних сусідів - у Польщі. Що може очікувати їх під час працевлаштування?

Працевлаштування в Польщі дуже незвичайне. У Польщі надзвичайно багато робочих місць, при цьому рівень безробіття у 2017 році найнижчий за всю історію незалежної Польщі. Тут потрібна величезна кількість працівників, тому є багато вільних місць для українців.

У яких сферах потрібні співробітники?

Безсумнівно, робочі руки потрібні в сільськогосподарській і будівельній галузях (на роботу набирають вже цілі бригади разом з бригадирами, як і одиночних співробітників). Безмежна кількість вакансій на наступні професії: офіціантки, покоївки, різноробочі та інші.

Українців зараз чекають на роботі в галузі маркетингу та IT-сфері. Хоча ще кілька років тому, українці їхали на роботу в Польщу лікарями, медсестрами і вчителями. Але тут вже треба здавати тест на знання польської мови і здавати іспит, щоб підтвердити диплом.

Оплата праці

Заробітні плати в Польщі вища від української, це й не дивно, адже наші співвітчизники саме тому і виїжджають на роботу. Офіційно працівники з України отримують від 600 до 1500 євро. Зазвичай, нашим землякам платять трохи менше, ніж полякам за подібний вид роботи. Великим плюсом є те, що практично всі роботодавці надають житло (зазвичай, за чисто символічну плату від 100 до 500 злотих). Ціни на продукти харчування в Польщі в цілому такі ж, як у нас. Проїзд до місця роботи в основному забезпечує роботодавець, а якщо немає - то це буде коштувати близько 80 злотих на місяць.

Знання мови

Багато компаній з працевлаштування в своїх оголошеннях пишуть, що знання мови не є обов'язковим. На це не варто сподіватися, адже потрібно знати польську мову хоча на мінімальному (розмовному) рівні. Добре, якщо буде україно- чи російськомовний координатор. Але, польські координатори вимагатимуть від вас розуміння польської мови, а також кожен повинен підписати трудовий договір на польській.

Які можуть бути небезпеки?

  • Депортація з країни за нелегальну роботу;
  • Заборона в'їзду на територію ЄС протягом 5 років;
  • Нехтування страховкою може призвести до дорогого лікування;
  • Недобросовісні роботодавці.

Пам'ятайте, що в багатьох великих містах Польщі є українські консульства, де вам зобов'язані надати допомогу в необхідній ситуації.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27