Легальна робота в Європі

Робота в Польщі: 10 найпоширеніших питань

2389

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Роботою за кордоном вже нікого не здивуєш. Безліч українців масово виїжджають на роботу в Польщу та інші країни Євросоюзу. Але, скільки б раз ви не відправлялися на роботу за кордон, завжди залишається багато питань, що стосуються виїзду, оформлення документів і побуту.

Сьогодні, ми постараємося відповісти на 10 найчастіших питань з приводу роботи в Польщі.

1. Які документи потрібні для виїзду на роботу в Польщу?

По-перше, щоб виїхати за кордон потрібно мати діючий закордонний паспорт. Для офіційної роботи на території Польщі потрібно отримати національну робочу візу типу D. Що для цього потрібно? Запрошення від роботодавця, медична страховка, фотографія і заповнена анкета в візовий центр. В основному візу відкривають на півроку. Після отримання візи ви вирушаєте на роботу. Є можливість працювати також по біометричного паспорту без відкриття візи, але це стосується тільки сезонних і сільськогосподарських робіт. У такій спосіб дозволяється працювати максимум 3 місяці.

2. Скільки можна заробити в Польщі?

Польща - чудовий варіант для тих, хто їде вперше на заробітки за кордон. Чому? Це близько, спрощений процес працевлаштування, який вимагає мінімальних витрат. Але заробити в Польщі велику суму грошей буде непросто. Та й зарплати будуть нижчими, ніж в інших країнах ЄС. В середньому різноробочі заробляють від 600-800 $ в місяць. Фахівці (електрики, зварювальники, будівельники та інші) звичайно ж мають інші заробітні плати - від 1000 $ в місяць.

3. Скільки приблизно грошей витрачається на проживання та харчування?

Переважно проживання надається безкоштовно - це і є головною перевагою роботи в Польщі. Звичайно, є винятки, коли кандидат самостійно оплачує собі житло. Але витрати в Польщі не будуть надто великими - від 100 до 500 злотих. Витрати на харчування теж будуть помірними - близько 400 злотих на місяць. Цей пункт дійсно індивідуальний, все залежить від власних потреб. Але продукти харчування в Польщі коштують приблизно так само, як і в Україні, навіть дещо дешевші. Також, багато роботодавців пропонують безкоштовні обіди.

4. Які можуть бути умови проживання?

Умови проживання залежать тільки від роботодавця і виду діяльності. В основному працівники проживають в хостелах або гуртожитках по 3-5 людей в кімнаті. Сімейні пари намагаються селити окремо.

5. Чи потрібно знати польську мову?

Звичайно ж, знання польської мови завжди буде плюсом і тоді з'являється можливість заробляти більше. Але, в Польщі створено всі умови для працевлаштування україно- та російськомовних громадян, котрі не володіють польською. Іноземці без знання мови працюють в основному на заводах, фабриках, складах, в сільськогосподарській сфері та різноробочими. На таких підприємствах нашим співвітчизникам надається україномовний координатор, який допоможе при виникненні будь-яких труднощів.

6. Як впевниться, що мене не обдурять на роботі і виплатять зарплату?

Ще перед пошуком роботи, потрібно переконатися в чесності роботодавця, почитати відгуки в Інтернеті, пошукати додаткові матеріали з місця роботи. Напевно, кожен з нас на даний момент вже має друзів або знайомих, які коли-небудь працювали в Польщі.

А вже на місці роботи, співпрацюючи з нашою компанією, ви підписуєте трудовий договір (на пол. umowa zlecenie або umowa o pracę), де чітко прописуються умови роботи, робочий графік, заробітна плата, соціальне забезпечення і навіть в деяких умови проживання. У такому випадку, ви можете бути впевнені, що все буде прозоро і без обману.

7. Як дістатися до місця роботи з України?

В основному кандидати на роботу добираються до місця роботи за свій рахунок і самостійно - автобусом або поїздом. Як виняток, при виїзді великої групи людей, компанія наймає автобус і відвозить працівників прямо до місця роботи. Кожен кандидат має персональний маршрутний лист, де вказано адресу компанії, місце роботи і телефон роботодавця разом з україномовним координатором. У разі, якщо ви добираєтеся самостійно, роботодавець зобов'язується вас зустріти на автостанції або в іншому зручному для вас місці.

8. Як тримати зв'язок з рідними та близькими на роботі в Польщі?

Практично скрізь, як на роботі, так і в місці проживання, є безкоштовний Інтернет. Тому, у кожного є можливість безкоштовно спілкуватися за допомогою спеціальних месенджерів, як Viber, Skype, Telegram. Якщо ж немає такої можливості, то польський оператор Heya пропонує вигідні тарифи для дзвінків в Україну.

9. Чи можна оформити ВНЖ? Як швидко?

Якщо роботодавець зацікавлений у вашій роботі, а вам в той же час підходять всі умови і оплата праці, тоді ви за взаємної згоди, можете почати виготовлення карти побиту на підставі місця роботи. В такому випадку ви отримуєте карту тимчасового побиту на 1-3 роки, залежно від рішення польської трудової біржі. Почати виготовляти таку карту можна почати ще до закінчення візи. Але цей крок потрібно ретельно обміркувати, адже вам доведеться працювати у цього роботодавця протягом всього строку дії картки.

10. Який одяг потрібно брати з собою?

Все залежить від пори року і виду діяльності. Дуже часто роботодавці надають безкоштовну робочу форму, якщо мова йде про фізичну роботу. Всі ці моменти попередньо обговорюються з роботодавцем ще до виїзду на роботу.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27