Легальна робота в Європі

Робота в Польщі 2018: важливі зміни в правилах працевлаштування українців

9186

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Від початку цього року дещо змінилася правила працевлаштування іноземців на роботі в Польщі. У сьогоднішній статті матимете змогу дізнатися, які зміни набули чинності у польському законодавстві, чого варто очікувати та для чого вони потрібні.

З початком 2018 року правила легалізації перебування та роботи іноземців у Польщі дещо змінилися. Метою впровадження нових правил працевлаштування є зменшення тіньової економіки та ускладнення іноземцям, переважно українцям, незаконного доступу до польського ринку праці. Перш за все: роботодавець повинен буде довести, що жоден поляк не хоче працювати на даній вакансії.

Основні зміни у польському законодавстві стосуються сезонної роботи. Запрошувати на сезонну роботу можуть лише підприємства, котрі ведуть активну діяльність протягом всього року у таких галузях, як сільське господарство, садівництво чи туризм (детальний перелік видів діяльності регулюється регламентом).

Іноземці з різних країн можуть подати заявку на роботу, але вони матимуть змогу працювати лише за умови, якщо роботодавець зможе довести, що жоден громадянин Польщі не є кандидатом. Перевага при відборі надається громадянам України, Росії, Молдови, Вірменії, Білорусі та Грузії з менш строгими обмеженнями.

Роботодавцю зможуть відмовити у наданні дозволу, якщо раніше у нього робітники працювали незаконно. Сезонний працівник повинен підписати тимчасовий контракт на роботу та отримати медичну страховку.

Процедура отримання дозволу на роботу не відрізняється від тогорічної, але роботодавцю потрібно обов'язково повідомити про це службу зайнятості, якщо працівник фактично зайняв робоче місце в компанії.

Після цього роботодавець реєструє заяву у службі зайнятості, повідомляє, що іноземець дійсно працює або ж з якихось причин не приступив до роботи.

Декларації про доручення роботи іноземцеві, інакше кажучи - запрошення на роботу, коштує тепер 30 злотих.

Нові правила передбачають посилення покарань для роботодавців, які незаконно наймають іноземців на роботу, найвищий штраф за таке правопорушення сягає 30000 злотих.

Заяви та дозволи на роботу, видані за спрощеною процедурою, будуть зареєстровані в спеціальних системах, доступ до яких буде контролюватися прикордонною службою.

Попит на нових працівників на польську ринку праці постійно збільшується через демографічні причини та еміграцію громадян Польщі. Перш за все, він зростатиме у сфері будівництва, гастрономії, сільському господарстві та торгівлі. Тому, попри строгі нововведення у польському законодавстві, українців і далі чекають на роботі у Польщі.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27