Легальна робота в Європі

Робота в Польщі для ПМЖ: 4 ключові моменти

3633

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Жити за кордоном - мрія багатьох українців. Чимало наших співвітчизників вибирають один з найпростіших варіантів - Польщу. І все-таки, навіть туди поїхати не так легко, як здається, тому ставитися до цього потрібно з усією серйозністю.

6 з 10 українців хочуть залишитися в Польщі на ПМЖ

Згідно з проведеним опитуванням в соціальних мережах Facebook і VKontakte - 58% українців, які працюють в Польщі, планують залишитися тут на ПМЖ, і тільки 42% хочуть повертатися в Україну назад. Але, які ж причини?

По-перше, рівень безробіття в Україні. По-друге, нестабільна економічна ситуація. А також, сумнівна можливість забезпечити хороше майбутнє для своїх дітей у нас в країні. Це і є основними причинами виїзду в Польщу та інші країни ЄС.

Чому наші співвітчизники вибирають саме Польщу?

  • Географічна близькість;
  • Бажання заробити;
  • Низький мовний бар'єр;
  • Хороша економічна ситуація в Польщі;
  • Пільги від роботодавців;
  • Спрощена процедура працевлаштування для українців.

Як отримати польське громадянство: поетапна процедура

Підстави для отримання ПМЖ в Польщі:

  • Документальне підтвердження польського походження (ймовірність отримання ПМЖ без статусу ВНЖ).
  • 5-річне безперервне проживання в Польщі на підставі ВНЖ (в разі якщо ВНЖ, було отримано з метою навчання в Польщі, термін зараховується як ½).

1. Отримання візи Шенген (категорія С) / національна (категорія D)

В основному, всі українці, які не мають Карти Поляка (підтвердження польських коренів), повинні мати національну візу для офіційної роботи в Польщі.

2. Дозвіл на тимчасове перебування ВНЖ (karta czasowego pobytu)

Якщо кандидат рекомендує себе, як відповідальний працівник, кандидату підходить робота, влаштовують умови праці, заробітної плати, проживання, тоді практично кожен роботодавець пропонує своєму працівнику відкрити карту побиту. Тільки потрібно врахувати, що відповідно до даного документу можна працювати лише у одного роботодавця, який власне і допомагає з оформленням цього документу. Є безліч роботодавців, які допомагають отримати ВНЖ (склади ID Logistic, меблева фабрика Forte та інші).

3. Дозвіл на постійне перебування ПМЖ (karta stałego pobytu)

Вже після 5-річного проживання зі статусом ВНЖ є ймовірність отримати дозвіл на постійне перебування на території Польщі. Цей документ видається на 10-ти річний термін з можливістю поновлення кожні 10 років на підставі отриманого дозволу.

4. Громадянство Польщі

Є можливість клопотання про громадянство після 3 років безперервного проживання в Польщі на підставі раніше отриманого документу або ж після 10 років ПМЖ.

Статистика компанії стосовно виданих ВНЖ

Безліч українців, які їдуть на роботу в Польщу зацікавлені в отриманні карти побиту. Згідно зі статистикою нашої компанії, протягом 2017 року, 16% кандидатів вже отримали посвідку на тимчасове проживання з можливістю отримання ПМЖ.

За 2017 рік, компанія працевлаштувала 1894 людини, з яких 359 отримали карти тимчасового побиту від прямих роботодавців. В основному ВНЖ для українців надали компанії ID Logistic і Forte.

Процес отримання ПМЖ і громадянства в Польщі насправді довгий. Але, за весь час існування компанії вже 24 людини отримали статус громадян Польщі.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27