Легальна робота в Європі

Робота в Польщі: міфи і реальність

4163

Все о работе в офисе: очень хорошая  зарплата и  работа

Ситуація, що склалася сьогодні на українському ринку праці, заставляється все більше людей замислюватися про пошук вакансій за кордоном. Але, що собою являє робота в Польщі, знаю далеко не всі. Хтось бачить її, як можливість добре заробити і повернутися назад на батьківщину, інші розраховують залишитися за кордоном на значно більший період часу, з перспективою переїхати туди назовсім.

Тож не дивно, що навколо такої важливої теми з'являється чимало чуток і далекої від істини інформації. При цьому, помилки бувають як кращу, так і в гіршу сторону: хтось уявляє собі золоті гори, а хтось, навпаки, боїться, що потрапить чи не в рабство.

Отже, сьогодні ми розвіємо 5 найбільш популярних міфів про роботу в Польщі

Міф 1: Працювати можна так, як в Україні, але отримувати в 5 разів більше

Як це не сумно, але багато українців звикли, що на роботі важливо «відбути» з 9 ранку до 6 вечора, а сам робочий процес контролювати ніхто не буде. У Польщі такий варіант виключений - якщо ви приїхали працювати, то саме цим вам належить займатися, а відпочивати - тільки в спеціально відведене для цього час.

Крім того, 8-годинний робочий день для українських працівників - це рідкість. Точніше, працювати можна і по 8 годин, але чи є в цьому сенс, якщо ви хочете дійсно заробити?

У підсумку, українці в Польщі працюють по 10-12 годин на добу і з перервами тільки в обумовлений час.

Міф 2: Українські заробітчани в Польщі отримують в рази менше, ніж самі поляки

Цей стереотип міцно зміцнився в головах наших людей і, їдучи до Польщі, вони свідомо налаштовуються, що їх умови праці і зарплата буде набагато гірше, ніж у місцевих жителів.

Давайте розберемося, як все йде насправді: по-перше, далеко не всі поляки отримують від 1000 доларів в місяць і вище. У багатьох з них оплата праці також починається від 400-500 $.

По-друге, більшість українців їдуть за кордон без будь-якого істотного досвіду роботи і без знання польської мови навіть на комунікативному рівні. У підсумку, зрозуміло, вони можуть претендувати тільки на низькокваліфіковану посаду, зарплата на якій близька до мінімальної.

Що ж стосується фахівців, то заробляти вони можуть досить гідно, і все буде залежати виключно від кваліфікації.

Міф 3: Українці охоче допомагають новоприбулим співвітчизникам влаштуватися на хорошу роботу

Звичайно, є випадки, коли вже освоїлися українські працівники дійсно готові підтримати своїх співгромадян в скрутну хвилину і підказати, куди краще піти працювати для початку. Однак, це, скоріше, виняток, ніж правило.

У більшості випадків, якщо ви прийшли на співбесіду і вас там зустрів співвітчизник, не поспішайте радіти. Швидше за все, він відмінно знає, що діватися вам особливо нікуди, а тому ви візьметеся за будь-яку роботу, яку не хочуть виконувати самі поляки і люди, які приїхали від агентств з працевлаштування.

Міф 4: В Польщі готові масово працевлаштовувати програмістів і інших IT сфери, виплачуючи їм надзвичайно високу зарплату

Насправді, дефіцит працівників комп'ютерних спеціалізацій в країні давно пройшов. Якщо років 5 назад поляки активно виїжджали на захід, наприклад в США, де оплата праці програмістів, веб-дизайнерів і розробників була в рази вище, то сьогодні багато хто з них вважають за краще залишитися вдома, де вже умови стали теж цілком прийнятними.

Як результат, українські IT-спіціалісти можуть легко знайти роботу в Польщі тільки в тому випадку, якщо вони є дійсно висококваліфікованими, досвідченими співробітниками. Для всіх інших пошук роботи в цій сфері буде не таким вже й простим.

Міф 5: Можна попрацювати кілька місяців, отримати карту побиту, а з нею вже влаштуватися на будь-яку вподобану роботу

Це твердження в корені не вірно. Дійсно, якщо ви хороший працівник, то більшість роботодавців буде раді допомогти вам з оформленням карти побиту. Вона дає право залишатися в країні і легально працювати ще, в середньому, 2 роки. Однак, працевлаштовані ви повинні бути саме у того роботодавця, який вам її видав.

У разі, якщо ви вирішите самовільно змінити роботу і, нікого не попередивши, перейти на інше підприємство, то роботодавець анулює ваші документи, а на межі можуть виникнути проблеми. В тому числі, вам можуть поставити штам про депортацію, а це, відповідно, буде істотно перепоною для подальшого в'їзду в країну.

Підводячи підсумки, можна зробити висновок, що міфи про роботу за кордоном, як правило, народжуються з-за недостатньо інформованості людей. Якщо поїздка не спланована заздалегідь, якщо ви не підготувалися і не знайшли надійну роботу, ще перебуваючи в Україні, то в Польщі вас може чекати чимале розчарування.

У той же час, якщо ви готові старанно працювати, а роботу для вас знаходить надійне агентство, то боятися нічого, і ви дійсно зможете добре заробити і отримати безцінний досвід роботи за кордоном.

Поделитись
Задати питання
Дзвоніть прямо зараз
+38 (067) 363 40 64
+38 (050) 371 98 00
+38 (093) 951 22 27